Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Sídlo pro živnostníky

I živnostník si musí zařídit sídlo pro svou podnikatelskou činnost. To se u osob samostatně výdělečně činných označuje jako místo podnikání nebo jako provozovna. Záleží, pro jaký konkrétní případ se rozhodnete. Zatímco místo podnikání si musí zařídit každý podnikatel, a to hned při zápisu do živnostenského rejstříku, tak provozovna povinná není a nemůže její zařízení po vás nikdo vyžadovat. Je nezbytná pro podnikatele, kteří v tomto místě přicházejí do přímého kontaktu se svými klienty či zákazníky.  

Odkud podnikat  

Každý živnostník by si měl dobře promyslet, jaké sídlo je pro něj ideální. Najít si optimální lokalitu pro své podnikání. Pokud například chcete působit celorepublikově, je to rozhodně Praha. Ne každý si ale může dovolit sídlo v hlavním městě. Co se týká regionálního působení, tak nejlepší postavení zde mají krajská a další větší města v kraji. I když si nemůžete dovolit koupit či pronajmout prostory v atraktivní lokalitě, neznamená to, že na ni musíte úplně zapomenout.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Potřebuje živnostník kancelář?  

Ne, kancelář není pro živnostníka povinností, a pokud se ji rozhodne zařídit, je to jen jeho volba. Samozřejmě, že lépe se vám bude z kanceláře pracovat, budete pracovat efektivněji a oddělíte svůj soukromý život od podnikání, což také může být velmi prospěšné. Kancelář jako taková není ale nutností. Zároveň by se také nedala nazvat rozmarem, jelikož v podnikání mají vlastní podnikatelské prostory rozhodně velký význam.  

Virtuální sídlo pro živnostníky  

Pro tento typ sídla se můžete rozhodnout jako firma i jako živnostník. Vůbec nezáleží na vaší právní formě. Jestliže hledáte lukrativní lokalitu, ve které vaše činnost bude vystavena přímému vlivu potenciálních zákazníků či klientů, je virtuální kancelář ideální, protože vás dostane i do jinak cenově nedostupných míst. Za rozumné peníze si tak totiž můžete zajistit sídlo firmy v Praze, v Brně, Ostravě i v dalších velkých městech a výrazně tak ušetřit na svých výdajích.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!