Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Skutečné místo podnikání

Co si představit pod pojmem "skutečné místo podnikání"? Jedná se o lokalitu, ze které vaše firma opravdu působí. Tato lokalita ale nemusí být shodná se sídlem, které máte zapsané v obchodním rejstříku nebo v zakladatelských dokumentech.  

Jak je to možné? V současné době se mnohdy jako sídlo firmy uvažuje i virtuální sídlo a to z mnoha důvodů. Může vaší společnosti totiž přinést vyšší prestiž a výrazně snížit náklady na podnikání. V zákoně o DPH naleznete definici skutečného sídla tak, že se jedná o adresu místa vedení osoby, na které se přijímají zásadní rozhodnutí o řízení firmy, případně se tato adresa využívá ke schůzkám vedení.  

Odkud podnikat?  

Kam umístíte skutečné místo podnikání je jen na vás. Pokud ale nemáte k dispozici takové prostory, které by zákon považoval za dostatečné, může vaše sídlo zavrhnout a vy pak nemáte jinou možnost, než si shánět sídlo nové. V takovém případě se vyplatí zajistit si sídlo virtuální, které se nejen často nachází ve výhodnější lokalitě, ale zajistíte si jej za minimální měsíční poplatek, který je například v porovnání s klasickým pronájmem třeba až desetkrát nižší.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Nahlášení skutečného sídla  

Jestliže se skutečné místo podnikání liší od místa nebo sídla, které jste uvedli do obchodního rejstříku, máte povinnost tuto skutečnost ohlásit finanční správě. Pokud byste tak neučinili, mohly by vás postihnout vysoké sankce nebo byste obdrželi rozhodnutí o nespolehlivosti. Také by to mohlo vést ke zrušení vaší registrace k DPH. Virtuální sídlo je samozřejmě legální a nemusíte jej nijak ukrývat, proto ani nebude vadit, když se finanční úřad dozví, že ve skutečnosti podnikání odjinud.  

Nahlášení skutečného místa podnikání se provádí prostřednictvím formuláře Oznámení o změně registračních údajů, které si můžete stáhnout také elektronicky z Daňového portálu. Nahlašovat tuto skutečnost budete tehdy, pokud jste se jako plátci registrovali do konce roku 2014. Pro plátce od roku 2015 platí již na Přihlášce k registraci povinnost odlišit sídlo skutečné a formální.

Pro více informací nás kontaktuje na telefonním čísle +420 731 656 811 nebo na emailu info@altaxo.czPřípadně můžete na našich webových stránkách vyplnit jednoduchý objednávkový formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!