Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Daňové ráje v Evropě

Evropu tvoří spousta států a mezi nimi se nacházejí jak státy s nevýhodnými podmínkami pro podnikání, tak i takové, v nichž je opravdu snadné podnikat. Jestliže vám z nějakého důvodu nevyhovují podmínky, které jsou nastavené u nás v ČR, doporučujeme vám využít některého ze zahraničních daňových rájů. Nemusíte svou firmu stěhovat hned například na Bahamy, protože i v Evropě si vyberete. Pokud si se založením takové společnosti nevíte rady, ničemu to nevadí, jelikož zde můžete využít služeb specialisty.  

Nizozemsko  

Nizozemsko patří mezi nejoblíbenější evropské daňové ráje, ačkoliv výše zdanění je zde 20 až 25 %, tedy srovnatelná s Českou republikou. Nizozemí má však vyspělejší podnikatelské prostředí a dobrou vymahatelnost práva. Podnikání je zde opravdu tradičním oborem. V Nizozemí je nutné vést účetnictví nebo dělat audit hospodářského výsledku. Nepatří tedy k tradičním daňovým rájům v Evropě.

 

Kypr  

Na Kypru je firemní zdanění ve výši pouhých 10 %. Jedná se o evropskou zemi s nejnižší daní. Ta se zde neplatí například ani z dividend. Firmy ale mají povinnost vést si účetnictví a provádět audit hospodářského výsledku, což v některých dalších daňových rájích nutné není.  

 

Britské Panenské ostrovy  

Na Britských Panenských ostrovech je daň pro firmy 0 %. Místo ní se zde odvádí tzv. paušální daň, která činí 350 dolarů ročně. Podnikání v tomto daňovém ráji se tedy vyplatí především velkým firmám, které dosahují vysokých zisků, co by v ČR musely výrazně danit. Registr firem zde není veřejnosti přístupný a ani není nutné vést účetnictví nebo předkládat audit.  

 

Lichtenštejnsko  

Další z oblíbených daňových rájů v Evropě s vyspělým bankovním systémem, který nabízí firemní zdanění ve výši od 7,5 do 15 %, což je mnohem méně než v České republice. Můžete zde zakládat investiční fondy, které mají licenci platnou po celé EU a odvádí se u nich pouze 4% daň z kapitálu.  

 

Monako  

Ačkoliv v Monaku činí firemní daň 33,3 %, je to výhodná lokalita, a to především pro nové podniky, které jsou v prvních letech své působnosti od placení daní zcela osvobozeny. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!