Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak podnikat v Americe

Ameriku nepředstavují pouze Spojené státy americké, ale i mnoho dalších zemí, které stojí za zmínku. Mezi ty oblíbené patří samozřejmě USA, dále třeba Kanada nebo Mexiko. Každá země nabízí jiné příležitosti a pokud se tedy teprve rozhodujete, na jaký zahraniční trh proniknete a nemáte se světem mimo Evropu zatím žádné velké zkušenosti, určitě doporučujeme si vše pečlivě promyslet, případně se i poradit s odborníky, kteří vám zde obchodní společnost přímo zajistí a poradí, jak podnikat v Americe.  

 

Jak založit společnost v USA  

Ideálním řešením pro podnikání v Americe je založení obchodní společnosti. Můžete zde vybírat z několik typů obchodních společností a konkrétní typ firmy také určí, jak vysoké daně zde budete platit. Například u firmy C-Corporation se platí korporátní daně - u zisku do 50 000 dolarů je to 15 %. Dalším typem společnosti je S-Corp, kde se platí tzv. osobní daně, což může být výhodnější než placení dividend u C-Corp. Toto je určitě dobré předem propočítat.  

 

Jak podnikat v Mexiku 

Mexiko patří mezi země, které nabízejí příznivé podmínky pro podnikání a v celosvětovém měřítku má lepší hodnocení i než mnoho evropských států, a to včetně daňových rájů. Ekonomika je zde rovněž poměrně stabilní. Je nutné platit daň, jejíž sazba se pohybuje od 1,92 % do 30 %. Jelikož je v Mexiku zavedeno progresivní zdanění, tak konkrétní výše daně i procentuální sazba je velmi závislá na vašem výdělku. Pro DPH je zde stanovena sazba ve výši 16 %. Důležité jsou rovněž odvody na sociální pojištění.  

 

Jak podnikat v Kanadě

Do třetice si zmíníme Kanadu, které je opět zajímavé spíše pro ty z vás, které zajímá tento regionální trh. Založení společnosti zde trvá pouhé 3 dny. Nejrozšířenějším typem je zde obdoba naší společnosti s ručením omezeným. Samozřejmě se založení pojí s nějakými finančními výdaji, které je nutné uhradit ve formě kolků či poplatků. Společnost je nutné zaregistrovat do obchodního rejstříku a také na finančním úřadě. Všechny tyto země jsou pro podnikání v Americe ideální.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!