Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak podnikat v USA

USA neboli Spojené státy americké nabízejí mnoho příležitostí pro odstartování úspěšného podnikání. Pokud tedy nechcete zůstat v Čechách a ani další evropské státy vás příliš nelákají, je vycestováni do USA ideální volbou. USA totiž nabízí jedno z nejpříznivějších podnikatelských prostředí. Ještě aby ne, když zde vznikly velké a známé firmy, které v současnosti udávají trend podnikání.  

 

Výhody podnikání v USA  

Podnikání v USA se vyplatí především díky snadnému přístupy k financování. Panuje zde příjemná podnikatelská kultura. Ekonomika zde dosahuje velmi rychlých pokroků. Pokud i vy chcete být jejich součástí, není nic snazšího, než si zde založit obchodní společnost. Jestliže nevíte, co vše je potřeba si v této souvislosti zařídit, určitě se vám vyplatí oslovit specialistu, který vše zařídí za vás. Mnoho činností se těžko organizuje, když jste v Čechách a je potřeba komunikovat s americkými orgány.  

 

Založení vlastní firmy  

Výhodou podnikání v USA je, že i jako cizinec si zde můžete založit vlastní firmu. Nejprve však musíte získat vízum. O to můžete požádat sami nebo tuto činnost svěřit odborníkovi, který se touto činností zabývá. Také budete potřebovat kapitál, bez něhož se v USA rozhodně neobejdete. Jestliže pro vás vízum bude z nějakého důvodu problematické, tak můžete požádat o občanství USA. Jeho vyřízení však už vyžaduje delší dobu k řešení, proto je vhodné toto opatření zvážit spíše do budoucna.

Zvolte si místo pro podnikání. Jelikož USA je opravdu velká země, jedná se o těžké rozhodnutí, které byste měli pečlivě zvážit a případně jej uskutečnit spolu s dalšími společníky. Vyberte ho podle faktorů, které jsou pro vaše podnikání ty nejdůležitější - jako cílové skupiny, náklady v daném státě, konkurence v oboru apod. Budete si muset rovněž zajistit vhodný zdroj financování, jelikož pokud nemáte dostatečné vlastní zdroje, brzy byste zde mohli skončit. Doporučit můžeme nějaký z podnikatelských úvěrů.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!