Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak založit společnost v Maďarsku

Maďarsko sice přímo nesousedí s Českou republikou, ale i tak nám není tento stát příliš vzdálený. Pokud tedy hledáte vhodnou příležitost k podnikání v zahraničí, můžete právě Maďarsko vyzkoušet. Stejně jako u nás v Čechách tak i zde můžete vybírat z několika právních forem, které si můžete založit sami nebo se obrátit na specialistu a požádat ho o pomoc se zahájením podnikatelské činnosti za hranicemi.

 

Založení společnosti v Maďarsku  

Vybírat doporučujeme ze dvou základních podnikatelských forem, a to ze společnosti akciové a ze společnosti s ručením omezeným. První zmíněná obchodní společnost je vhodnější spíše na větší a investiční projekty.  

Pokud zde plánujete otevřít spíše rodinnou firmu nebo zahraniční pobočku, tak je pro vás ideální maďarská obdoba společnosti s ručením omezeným, konkrétně se jedná o Korlátolt felelősségű társaság – Kft. Ta by měla mít základní kapitál v minimální výši 500 000 HUF a splatit jej alespoň z 50 % než bude zapsána do obchodního rejstříku. Výhodou je, že nemusíte mít maďarské občanství, abyste zde mohli zde podnikat.  

 

Společnost s ručením omezeným dle maďarské legislativy  

Založení společnosti s ručením omezeným v Maďarsku není tak náročné, pokud znáte příslušnou legislativu. Potřebná doba se pohybuje od 2 do 5 týdnů v závislosti na délkách lhůt státních orgánů, které jsou opravdu velmi individuální. Náklady na založení firmy jsou zde spíše vyšší, jelikož činí přibližně 1 800 EUR.  

Nejprve vám doporučujeme najmout si právního zástupce, který pro vás vytvoří všechny potřebné listiny. Poté je nutné ověřit podpisový vzor a složit část vkladu na běžný účet. Společnost je možné založit zjednodušeně elektronicky, ale musíte provést rezervaci jména podniku, abyste si ověřili, že pod vaším jménem nikdo už nepůsobí.  

Poté se zašle žádost o registraci k rejstříkovému soudu. Registrace může trvat až 30 dní - termín vyhovění vaší žádosti je tedy velmi individuální. Nakonec se zaregistrujte u Národního fondu důchodového pojištění a u Národního fondu zdravotního pojištění. To jsou však už jen formality, které proběhnou během jednoho dne.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!