Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak založit společnost v Německu

Chcete začít podnikat v Německu? Rádi byste si zde založili obchodní společnost a nevíte, jak na to? Podnikání v Německu nemusí být složité, pokud máte pomocnou ruku, která vám ve všem důležitém poradí. Hned zpočátku se můžete dopustit mnoha zásadních chyb, proto je lepší kontaktovat specialistu, který vám zde poradí. Jelikož se nejedná o žádný daňový ráj, nemusíte zde zakládat přímo offshore společnost, ale můžete se pokusit proniknout na nový trh.  

 

Založení společnosti s ručením omezeným v Německu  

Pokud se rozhodnete podnikat v Německu, je ideální založit si zde společnost s ručením omezeným. Proces jejího založení je zde o něco kratší než u nás v ČR - celkem trvá pouhých 16 dní a dostat se můžete také na příznivou cenu - 250 EUR.  

Jako první krok je vybrání názvu firmy a jeho schválení na průmyslové a obchodní komoře. Seznam komor v Německu naleznete přímo na oficiálních webových stránkách a snadno tak oslovíte tu, která vám bude nejblíže. Dále budete potřebovat společenskou smlouvu a stanovy. Cena těchto dokumentů je víceméně individuální, závislá také na notáři a na výši základního kapitálu, který budete skládat. Na s.r.o. zde budete potřebovat alespoň 25 000 EUR.  

Dalším krokem je otevření bankovního účtu a splacení alespoň čtvrtiny základního kapitálu. Hned poté můžete požádat o registraci do obchodního rejstříku. Dosud jste nemuseli vůbec na nic čekat. Tady ale vyřízení trvá přibližně 10 dnů. Následně se musíte ohlásit místnímu živnostenskému úřadu, což vás vyjde na 31 EUR a na 3 dny.  

 

Důležité registrace  

Je nutné provést mnoho nezbytných registrací, například se zaregistrovat také k platbě daní nebo k sociálnímu a zdravotnímu pojištění. Na pracovní úřad nemusíte chodit do té doby, dokud se nerozhodnete zaměstnávat nějaké pracovníky. Poté je jejich přihlášení samozřejmě nutností. Všechny tyto registrace jsou velmi rychlé a vy je bez problémů vyřídíte během jediného dne.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!