Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak založit zahraniční společnost

Rádi byste začali podnikat v zahraničí a proto uvažujete o založení zahraniční společnosti? Na cizí trh se mnohem snáze vstupuje s obchodní společností založenou v daném státě, než se společností českou. Alternativu nabízí ještě evropská společnost. Ta je však poměrně rozsáhlá, takže má i složitější administrativu, na kterou každý nemusí stačit. Navíc ji limituje území Evropské unie.  

 

Založení offshore společnosti  

Nejsnadnější způsob, jak založit zahraniční společnost, je investovat svůj čas, peníze a také úsilí do tzv. offshore společnosti. To je společnost, která se nejčastěji zakládá v daňovém ráji. Může být založena na evropském kontinentu i dále za mořem. V počátku podnikání si dobře promyslete, za jakým účelem a kde chcete působí.  

Offshore firmy založené v daňových rájích totiž nabízejí mnoho benefitů, mezi které patří například anonymita vlastnictví nebo výhodnější daňové podmínky, které vám výrazně usnadní vaše podnikání.   Založit si zahraniční společnost je tak cílem mnoha podnikatelů, kteří chtějí maximalizovat svůj zisk. Mezi nejznámější státy, v nichž se společnosti zakládají, patří Nizozemí, Velká Británie, Malta, Kypr nebo třeba i USA. Záleží jen na vašich prioritách.  

 

Jakým způsobem založit zahraniční firmu  

Řešíte, jak si založit zahraniční společnost? Pak vám určitě můžeme doporučit konzultaci se specialistou. Obzvlášť pokud se sami nevyznáte v zahraniční legislativě. Vybírat obvykle můžete z podobných typů obchodních společností jako u nás v ČR, pouze s tím rozdílem, že je nutné kontaktovat jiné instituce, abyste úspěšně začali podnikat.  

Do začátku budete určitě potřebovat kapitál, jelikož založení společnosti se pojí s nějakými poplatky. Také je často nutné vložit nějakou částku do společnosti, může se jednat i o několik stovek tisíc korun. Peníze samozřejmě můžete zaplatit z vlastních i z cizích zdrojů. Jestliže se rozhodnete pro offshore společnost, kterou si necháte založit na míru, může mít základní kapitál již splacený.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!