Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Offshore společnost v Británii

Offshore společnosti se dnes těší velké oblibě. Jedná se o společnost založenou v zahraničí, která vzniká za účelem daňové úspory nebo za snížením jiné finanční zátěže, která je v Čechách běžná a v zahraničním státě k ní vůbec nedochází. Právě Velká Británie je stálicí mezi daňovými ráji a zakládání specifických offshore společností je zde opravdu velmi časté. Británie se dnes i v minulosti využívala opravdu hojně pro mezinárodní daňové plánování.  

 

Podmínky pro offshore v Británii  

Offshore forma podnikání je v Británii stále velmi populární. Spolu s dalšími daňovými ráji ve světě, mezi něž patří například Hongkong, Panama nebo Britské Panenské ostrovy, patří mezi velmi oblíbené a vyhledávané lokality mezi podnikateli. Většina lidí, kteří si zde zakládají offshore společnost, touží po lepší optimalizaci svých příjmů. Doma v Čechách mají většinou společnost s ručením omezeným nebo podnikají jako OSVČ. Jejich offshore společnost vzniká totiž jako zcela nová firma a s tou, co se nachází v Čechách, tak vůbec nesouvisí.  

 

Vyplatí se podnikat v Británii  

V Británii můžete vybírat z několika typů obchodních společností, které se nejčastěji zakládají jako offshore firmy. Jedná se o společnosti typu Ltd. - Limited. Tyto společnost jsou obdobou společností s ručením omezeným i akciových společností, protože jsou svou strukturou sice podobné s.r.o., jejich kapitál se ale dělí právě na akcie. Tato právní forma podnikání je typická právě pro anglosaský právní systém. Rozhodně se ale ničeho nemusíte obávat. Pokud budete mít zájem, veškeré podmínky pro zakládání offshore společností v Británii vám rádi vysvětlíme.  

 

Nevýhody offshore v Británii  

Britské offshore společnosti mají i některé nevýhody. Můžeme tak vnímat například přísnou kontrolu ze strany úřadů nebo dlouhý proces při vydávání různých potřebných potvrzení. Stejně jako v dalších evropských státech, tak i zde vám může byrokratický aparát velmi znepříjemnit život a vaši podnikatelskou činnost.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!