Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Proč podnikat v Anglii

Podnikání v Anglii může být výhodné opravdu pro každého a rozhodně i vám otevře nové možnosti. Jako podnikatel můžete využít benefitů tohoto daňového ráje a zároveň proniknout na nový trh, kde nabídnete své služby nebo produkty. Jestliže si chcete zkusit podnikání v zahraničí, je podnikání v Anglii ideální volbou.  

 

Podnikatelská tradice  

Britské firmy mají dlouholetou tradici a jako první tak jistě oceníte vstřícnější přístup ze strany státu i státních orgánů k vaší firmě. Trestají se zde pouze nepoctiví podnikatelé, takže pokud na sebe nebudete upozorňovat nějakými podvodnými aktivitami, vaše firma bude před případným zásahem ze strany úřadů v pořádku. Britské právo je velmi flexibilní a potěší tedy každého podnikatele, který chce v zahraničí začít podnikat.  

Registrace firem je v Anglii možná již od roku 1844. Více než 100 let zde tedy funguje podnikatelský sektor, jehož pravidla upravuje zákon o obchodních společnostech, pocházející již z roku 1985. V letech 1989 a 2006 však prošel významnými novelami. V Anglii a Walesu je zaregistrováno na 2,1 miliónů firem, což také rozhodně není málo. Údajně jich každý měsíc vzniká až na 30 tisíc. Protože je zde podnikání opravdu jednoduché a založení obchodní společnosti, která je obdobou naší společnosti s ručením omezeným, trvá pouze 12 dní, představuje Anglie ideální příležitost pro všechny podnikatelské subjekty.  

 

Příznivý daňový systém  

Anglie je oblíbená především pro svůj vstřícný podnikatelský systém. Daně se zde totiž platí podobné nebo ještě dokonce vyšší než u nás. Velmi výhodné zde je, že nemusíte být občanem Velké Británie, abyste zde mohli zahájit svou podnikatelskou činnost. Anglie je totiž zemí neomezených možností a ty jsou otevřeny i všem zahraničním osobám bez ohledu na jejich sídlo či bydliště. V Anglii můžete svou firmu založit jak z Čech, tak i samozřejmě z Velké Británie. Pokud o podnikání zde vážně uvažujete, doporučujeme vám vsadit i na studium na některé z britských vysokých škol.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!