Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Společnost v Anglii

Víte, že i v Anglii můžete svou obchodní společnost založit snadno a rychle? Velká Británie je jedním z evropských daňových rájů a jako začínajícímu i zkušenému podnikateli vám může přinést podnikání v této zemi nemalé výhody. Pojďte se s námi podívat, z jakých obchodních společností můžete v Anglii vybírat. Přinášíme vám opravdu komplexní přehled toho, jaké si zde můžete založit obchodní společnosti. Také se dozvíte, zda je jejich založení složité či nikoliv.  

Akciová společnost nebo společnost s ručením omezeným?  

Jedná se o nejčastější právní formy podnikání u nás, proto se na ně zaměříme hned zkraje článku. Akciovou společnost v Anglii nahrazuje Public Limited Company, která musí splnit základní kapitál v minimální výši 50 000 GBP, z něhož musíte složit alespoň 25 %. Společnost nemusí tvořit žádné rezervy a jejími členy jsou alespoň dva akcionáři. Pokud do firmy vložíte nějaké nepeněžní vklady, je samozřejmě nezbytné jejich ocenění.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Místo společnosti s ručením omezeným zde vystupuje Private Limited Company, která nemá stanovenou žádnou výši základního kapitálu (podobně jako aktuálně u nás v republice). Má minimálně jednoho společníka, který může bydlet či sídlit opravdu kdekoliv. Společnost si zde tedy snadno založíte i jako cizinec. Pro založení společnosti vám doporučujeme si vyhradit alespoň 12 dní a připravit si náklady ve výši 170 GBP.  

Musíte připravit společenskou smlouvu a tu podepsat, zaregistrovat dokumenty v registru u Companies House a také kontaktovat finanční úřad kvůli registraci pro DPH a daně z příjmů neboli Pay As You Earn. Nezapomeňte ani na odvody státního pojištění. Nutné je také nahlášení k pojištění zákonné odpovědnosti.  

Další právní formy  

Rozhodnout se také můžete pro založení Limited Partnership, která je obdobou naší komanditní společnosti a která může mít maximálně 20 členů. Všichni musí působit i jako OSVČ. Partnership se zakládá místo české veřejné obchodní společnosti a opět je nezbytná registrace všech společníků jako OSVČ.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!