Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Založení firmy v daňovém ráji

Založení firmy v daňovém ráji nadchne každého, kdo chce ušetřit na svých daních nebo kdo potřebuje chránit svůj majetek. Daňové ráje se nacházejí nejen mimo Evropu, ale také přímo v ní. Výhodou tedy je, že pokud chcete mít pohodlnější podnikání, nemusíte svou společnost stěhovat nějak daleko. Založení firmy v daňovém ráji je sice jednoduché, většinou je ale k ruce potřeba i specialista, který vše potřebné zařídí za vás a vy tak budete mít jistotu, že je vše v souladu s právním řádem vybrané země.  

Cestu do daňových rájů podniká stále více českých byznysmenů, kteří pomalu objevují benefity podnikání za hranicemi. A pokud by se náhodou stalo, že se zvednou daně z příjmů nebo se stát jinak postaví proti podnikání, bude této služby využívat ještě mnohem více potenciálních zájemců. V daňových rájích dnes sídlí více než 13 000 českých společností, což tedy opravdu není málo. Tyto firmy představují významný odliv kapitálu do zahraničí.  

 

Proč si založit firmu v daňovém ráji  

Ještě než se rozhodnete pro založení firmy v daňovém ráji, zhodnoťte svou situaci a firemní cíle, zda korespondují se založením vaší společnosti. Může se totiž stát, že offshore společnost nebudete vůbec potřebovat. Vezměte si tedy k ruce specialistu a ujistěte se, že vše odpovídá na 100 % vašim konkrétním představám. Pokud si založíte společnost v daňovém ráji, opustíte Českou republiku a budete působit v zahraniční. Tamní politické prostředí by mělo být stabilní, čímž se vyhnete případným výkyvům ve svém podnikání.  

Každý daňový ráj má své specifické podmínky. Mezi ty evropské patří například Nizozemí nebo Monako. V těchto státech se dočkáte nejen minimálních daňových odvodů, ale také dalších úlev pro zahraniční firmy. Je tedy možné, že místo desítek tisíc korun u nás zde nezaplatíte žádné odvody. Založení firmy v daňovém ráji vyžaduje pečlivé plánování a doporučujeme jej tedy svěřit na slovo vzatému specialistovi.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!