Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Založení firmy v zahraničí

Když přijde řeč na zahraniční společnosti neboli na zahraniční podnikatelské subjekty, může jít o podnikání vás v zahraničí nebo o podnikání zahraniční firmy v podmínkách ČR. I Česká republika se totiž v posledních letech mnohdy označuje jako daňový ráj, protože zahraničním subjektům podnikání zde přináší nemalé výhody. Na druhou stranu, pokud najdete výhodnější zemi k podnikání (a že to není tak obtížné), můžete i vy začít působit v zahraničí.  

Založení firmy v zahraničí  

Pokud si chcete založit obchodní společnost v zahraničí, je nejčastěji řeč o tzv. offshore společnosti. Tato společnost se nejčastěji využívá v rámci skrytého vlastnictví nebo daňové strategie. Ačkoliv tyto termíny zní tajemně, rozhodně se nejedná o žádnou černotu. Offshore společnosti jsou totiž naprosto legální. Je vám tak umožněno žít dále na území ČR, ale těžit z benefitů v zahraničí. Výhodou offshore firmy je její anonymita, snižování daňové zátěže a ochrana osobního majetku.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Jak si založit zahraniční společnost  

Založení zahraniční společnosti je ve své podstatě sice stejně jednoduché jako založení firmy v ČR, mnohdy i jednodušší, jen málokdo to ale zvládne sám, jelikož neví, jak to funguje v daném státě a nezná přesné podmínky, za nichž zde může se svou firmou podnikat. I proto se pro založení zahraniční společnosti vyplatí kontaktovat specialistu, který v této oblasti vyřídí vše důležité za vás.  

Nejprve ho oslovte kvůli konzultaci, při níž se zaměří na rozbor vaší individuální situace. Offshore společnost totiž není vhodná pro každého a mnohdy její potenciální zakladatel zjistí, že ji vůbec nepotřebuje. Zahraniční společnost také není zadarmo, takže by vám specialista měl vyčíslit náklady na její založení a dále i udržovací poplatek, který se zradí každoročně za to, že vám pomůže se založením a vedením vaší firmy.  

Zahraniční společnosti potřebují také nějakého jednatele. Pokud se do této pozice nechcete stavět vy, vyplatí se využít tzv. nominee jednatele či akcionáře.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!