Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Odštěpný závod v zahraničí

Odštěpný závod si můžete založit nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Jedná se o další alternativní způsob, který vám umožní snadno proniknout na zahraniční trh, aniž byste zde museli zakládat evropskou společnost nebo tzv. offshore společnost, která se však nejčastěji využívá k podnikání v daňových rájích, přinášející podnikatelům různé výhody. Založení odštěpného závodu za hranicemi není složité, pokud si však nevíte rady, je určitě lepší obrátit se na specialistu.  

Jak založit odštěpný závod  

Odštěpný závod je právní entita, která však nemá samostatnou právní působnost. To znamená, že sama o sobě nemůže vstupovat do právních vztahů a smlouvy tedy uzavírá vždy společnost, která odštěpný závod zřídila.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Pro podnikání v zahraničí se však jedná o výhodné řešení, které umožňuje podnikateli působit i na zahraničním trhu, aniž by si musel zakládat další společnost, se kterou se pojí nakonec mnohem vyšší náklady a náročnější administrativa než právě s odštěpným závodem. To je jeho hlavní výhodou. Na druhou stranu ale musíme říci, že ne vše je pro podnikatele výhodné, takže se vyplatí dobře si promyslet, zda odštěpný závod opravdu zřídíte či nikoliv.  

Odštěpný závod v zahraničí vystupuje pod stejným názvem jako obchodní společnost. Kvůli dodatku v jeho názvu je však zřejmé, že se jedná o odštěpný závod. Zapisuje se sice do obchodního rejstříku. Neplatí však pro něj povinnost skládat základní kapitál, jako tomu je například u akciové společnosti (společnosti s ručením omezeným totiž stačí k založení pouhá 1 Kč).  

Postup pro zřízení odštěpného závodu v zahraničí  

Nejprve musíte učinit rozhodnutí, že odštěpný závod zřídíte. Poté je nezbytné zajít na živnostenský úřad a zde vyřídit veškerá potřebná oprávnění. Po vyřízení živnosti můžete podat návrh na zápis do obchodního rejstříku. K té je nutné dodat jméno vedoucího odštěpného závodu. Jedná se o fyzickou osobu - zástupce závodu.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!