Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Založení odštěpného závodu v Německu

Snadnější průnik na německý trh vám umožní založení odštěpného závodu v Německu, což je zajímavou alternativou ke zřízení samostatné obchodní společnosti. Odštěpný návod zde vystupuje jako vaše pobočka - nemá právní subjektivitu. Do značné míry to samozřejmě může být i velmi omezující. Jeho zřízení je však mnohem jednodušší a může se tedy jednat o první kroky, které lze podniknout při vstupu na německý trh. Německou obchodní společnost si můžete založit vždy.  

Jak postupovat při založení odštěpného závodu v Německu  

Nejprve si vyřiďte všechna nezbytná živnostenská oprávnění nebo jiná oprávnění k podnikání, pokud nepůsobíte dle živnostenského zákona. V Německu není nutné odštěpný závod, působící pouze jako kancelář, zapsat do obchodního rejstříku, a to z důvodu, že bez právní subjektivity nelze uzavírat obchodní transakce. Odštěpný závod je tak v těchto podmínkách možné využít pouze pro reklamní či marketingové účely. Jestliže tedy chcete oddělit své aktivity, jedná se o zajisté dobrý způsob.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Druhou volbou je založení samostatné pobočky, která se jako samostatný podnik zapisuje do obchodního rejstříku a hlásí se u místního úřadu. Není však samostatnou právní osobou, jelikož neoddělitelně patří k mateřské firmě. Tato podoba je už pro podnikání více použitelná. Je však nutné myslet na to, že její příjmy musíte danit daní z příjmů právnických osob, která je základní příjmovou daní v Německu. Pokud byste zde ale rádi plnohodnotně podnikali, uděláte lépe, když si v Německu založíte nebo necháte založit přímo obchodní společnost.  

Placení daní v Německu  

Daňový systém je v Německu velmi komplikovaný. Vás se naštěstí může týkat pouze daň z příjmů právnických osob, jejíž sazba byla aktuálně snížena z 25 % na 15 %, což je mnohem méně než u nás. Ani tak se ale Německo nedá označit za nějaký daňový ráj. Platí se zde totiž i daň solidarity, kterou musí hradit fyzické i právnické osoby. Tato daň činí 5,5 % z objemu odváděných daní z příjmů. Celkem tedy daň z příjmů právnických osob činí 15,825 %.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!