Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Výhody s.r.o. proti OSVČ

Společnost s ručením omezeným představuje výhodnou formu podnikání. Mnoho začínajících podnikatelů se rozhodne na trhu působit jako OSVČ. Jak ale pronikají do podnikání, začínají objevovat jeho výhody a nevýhody. Ať už podnikáte déle nebo teprve uvažujete o svém budoucím podnikání, určitě se vyplatí zvážit založení společnosti s ručením omezeným, která právě v porovnání s osobou samostatně výdělečně činnou přináší nespočet výhod.  

 

Hlavní přednosti společnosti s ručením omezeným  

První a tou nejdůležitější předností je lepší image firmy. Věřte, že na právní formě z pohledu zákazníků, klientů i obchodních partnerů rozhodně záleží. Společnost s ručením omezeným by k vám měla přilákat více zájemců o vaše služby. Druhým benefitem je ručení, které v případě OSVČ probíhá celým jejím majetkem.  

U s.r.o. ručíte pouze do výše nesplaceného vkladu. Takže pokud se vám nedopatřením podaří způsobit nějaký velký problém, čeká zde na vás mnohem méně postihů a především vám nikdo nebude chtít sebrat váš osobní majetkem. Hned po lepší image je toto hlavní důvod pro podnikání v s.r.o.  

U své společnosti s ručením omezeným můžete libovolně měnit sídlo ve kterém podnikáte. Je tak snadné zajistit si pronájem kanceláře, protože ji využijete ve více lidech než v jednom. Dále si můžete sídlo firmy zajistit i prostřednictvím tzv. virtuální kanceláře, která představuje úsporné řešení pro každého podnikatele. Získané sídlo touto cestou je ale navíc opravdu reprezentativní.  

Ve společnosti s určením omezeným budete mít také lepší možnosti daňové optimalizace, což patří také mezi výhody s.r.o. proti OSVČ. Pokud vám jako OSVČ totiž vyjdou nějaké daně, tak je nezbytné tuto částku uhradit. Ve společnosti s ručením omezeným také budete mít snazší přístup k dotacím a získáte tak i statisícové nebo milionové investice na své projekty, které byste si jinak jako OSVČ nemohli dovolit financovat.  

Pokud chcete podnikat třeba ve dvou, je s.r.o. nutností, protože jako dva živnostníci si musíte vždy zřídit obchodní společnost, jinak nemůžete být vzájemně společníky.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!