Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Živnostenský rejstřík osob - vyhledávání

Živnostenský rejstřík osob je databáze či seznam, ve kterém jsou uvedeny všechny subjekty, které podnikají na živnostenské oprávnění. Jestliže chcete začít podnikat, je vyřízení živnosti nejjednodušším možným způsobem vůbec. Ne vždy je však možné. Některé subjekty se sdružují ve zvláštních komorách a podnikají dle zvláštních předpisů. Pokud hledáte informace o této problematice, je výhodné navštívit živnostenský úřad a zde se dozvědět vše potřebné.  

 

Jak vyhledávat v živnostenském rejstříku osob  

Vyhledávání v živnostenském rejstříku osob není vůbec složité. Obzvlášť když je pohodlně dostupné z domova. Nemusíte vůbec nikam chodit, abyste zjistili informace o sobě nebo o jiném podnikatelském subjektu. Pokud tedy chcete začít s někým obchodovat nebo od někoho nakupujete, vyplatí se navštívit stránky pro vyhledávání v živnostenském rejstříku osob, kde zjistíte o subjektu vše, co potřebujete. Pokud by byl například v likvidaci, věděli byste to a mohli byste se mu vyvarovat.   Pro vyhledání v živnostenském rejstříku osob je nutné znát buď jméno subjektu nebo jeho identifikační číslo. Tyto informace by měly být dostupné na jeho webových stránkách. Je možné vyplnit také roli subjektu (zda to je podnikatel nebo statutární orgán právnické osoby), dále adresu bydliště včetně okresu, obce, ulice a čísla. Tímto stylem je možné vyhledávat platná i neplatná živnostenská oprávnění. Po zadání jména nebo identifikačního čísla se vám zobrazí výsledky. V případě jména jich může být více. Pokud je tedy jméno hodně frekventované, je možné, že subjekt v živnostenském rejstříku osob tímto způsobem vůbec nenaleznete.  

 

Co zobrazí živnostenský rejstřík osob  

Živnostenský rejstřík osob vám podá informace o vyhledaném subjektu. Zjistíte jeho jméno, adresu, datum narození, identifikační číslo a také si budete moci prohlédnout, k jakým činnostem má podnikatel oprávnění, od kdy a na jak dlouho.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!