Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Co je to seed a start up kapitál?

Hodláte nastartovat podnikání? Pak jistě tušíte, že v začátku podnikání není peněz nikdy dost. Pokud nejste restituenti pohádkového majetku, pak se budete zřejmě zajímat o to, jak financovat vaše podnikání externě. Právě v této oblasti se můžete setkat s pojmy jako je seed a start up kapitál. Víte přesně, co vlastně tyto pojmy označují?

Na začátku je třeba investic nejvíce

Každá firma prochází určitými stupni vývoje.  Nejvíce kapitálu je třeba v počáteční fázi, kdy ještě firma není nastartovaná a kdy prakticky negeneruje žádný zisk. Právě v této fázi je třeba kapitál i na to, aby se vůbec prokázalo, že podnikání ve vybrané oblasti má smysl a že bude dostatečně výnosné. Financovat je třeba např. průzkum trhu, nebo vývoj produktu, aby bylo vůbec možné ho na trhu nabízet, inzerci, vytvoření prodejních kanálů a mnoho dalšího. V této fázi můžeme mluvit buď o tzv. seed financování, tedy financování zcela počáteční fáze, kdy ještě není ani firma založena, nebo o tzv. start up financování. V této fázi je firma již založena, ale stále ještě nerealizuje příjmy.

Jak získat investory pro rizikový kapitál?

Seed i start up kapitál lze popsat jako odnože tzv. venture kapitálu, tedy kapitálu rizikového. Investice do této firmy je velkou neznámou a je jen na zakladatelích, zda přesvědčí dostatečný počet investorů. Nejčastěji jsou investoři samotní zakladatelé firmy, nebo jejich příbuzní či známí. V poslední době se však stále častěji mluví o financování pomocí tzv. seed fondů. Jde o fondy, které jsou zřizované státem, avšak investoři v nich jsou zcela soukromí. Pomocí těchto fondů se financuje vždy zcela nové podnikání a to v jeho počáteční fázi rozvoje. Seed fondy bývají vždy místně příslušné, takže podnikatel z jednoho regionu je nucen využívat nabídky pouze v jeho konkrétní oblasti. 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!