Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

MPSV nabídlo absolventům pomocnou ruku

Projekt MPSV nabízí příležitost jak absolventům, tak i podnikatelům.

V souvislosti s obtížným uplatněním absolventů na trhu práce přichází Ministerstvo práce a sociálních věcí s programem na podporu absolventů.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

MPSV převedlo část peněz určených na financování tzv. kurzarbeit na pomoc absolventům. Vedla ho k tomu skutečnost, že mezi firmami není o tyto peníze zájem, což potvrzují i reálná čísla, která udávají, že ze 400 milionů bylo doposud vyčerpáno pouhých10 milionů.

Na základě projektu MPSV mohou firmy dostávat na nově přijatého mladého zaměstnance od státu až 24 tisíc korun měsíčně, a to po dobu jednoho roku.

Náhrada mzdy

Projekt běží od července 2013 a MPSV chce poskytnout na mzdy absolventů až 250 miliónů korun. Tato příjemná zpráva nabízí mladých lidem do 30 let, kteří právě ukončili školu a nemohou najít zaměstnání, jedinečnou šanci jak se zapojit do pracovního procesu a získat pracovní návyky a tolik potřebnou praxi.

·         Dotace na mzdu absolventa má několik podmínek, přičemž absolvent musí být v evidenci úřadu práce nejméně čtyři měsíce, vyjma případů, pokud není v evidenci jiný vhodný uchazeč, který by mohl obsadit zaměstnavatelem nabízené místo. V takových případech může být doba evidence absolventa na Úřadu práce i kratší.

·         Další dobrou zprávou je skutečnost, že zaměstnavatel může získat společně s příspěvkem na absolventa, také mzdový příspěvek na stávajícího zaměstnance, který absolventa zaškolí, tzv. mentora.

·         Firma si rovněž může zažádat o podporu na vybavení, které potřebuje pro zřízení daného pracovního místa.

Podle vyjádření MPSV se v současné době absolventi podílejí na nezaměstnanosti 7,4%. Projekt přináší jedinečnou příležitost absolventům, ale i zaměstnavatelům, kteří mohou za výhodných podmínek získat do budoucna šikovného a schopného zaměstnance.

Dalším problémem je ještě kvalifikace absolventů, kde českému trhu práce chybí technicky vzdělaní absolventi.
 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!