Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

(Ne)výhody sídla firmy v zahraničí?

Ožehavé téma posledních dnů rozdělilo podnikatele na základě sídel jejich firem, konkrétně na domácí a zahraniční. Nezasvěcení by mohli nechápavě kroutit hlavou a spekulovat, proč si český podnikatel umisťuje své sídlo do zahraničí? A zda se mu to vůbec vyplatí, spočítá-li si náklady na cestovné, stravné, administraci a jiné.

Ovšem pravda je trochu jiná. Mezi českými podnikateli oblíbené sídlo v zahraničí nemusí být vždy spojeno s cestováním. Hlavním důvodem zájmu o sídlo v zahraničí jsou menší odvody a související  nižší náklady a vyšší zisky.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Výhody sídel v zahraničí

Někteří čeští podnikatelé se nechali inspirovat pohádkou O chytré horákyni. Přemýšleli, jak vyzrát nad státem, až se jim to podařilo. Vymysleli poměrně jednoduchou, praktickou a hlavně finančně výhodnou transakci. Na druhou stranu se není čemu divit, a je třeba si přiznat, že někteří z podnikatelů neutíkají do zahraničí z pouze z potřeby obrat stát. Svá sídla si přemisťují z důvodů vstřícnějšího podnikatelského prostředí a s tím spojené větší ochrany jejich práv, transparentnosti, stability, lepší komunikace s finančními úřady, státní správnou atd..

Nižší daně

Jednou ze skupin mířících do zahraničí, jsou chytráci, kteří se snaží obohatit na úkor státu a navíc tzv. zamést stopy po svých nelegálních obchodních transakcích, a tady by měla zasáhnout policie. Druhou skupinou jsou společnosti, které přesunují svá sídla do zahraničí, aby si jednak snížily daňovou povinnost, ale také zajistily svoji firmě možnost podnikat ve stabilním právním prostředí, kterého se jim v Česku zatím nedostává. A navíc získaly zahraniční zkušenost, která jim nabídne prostor pro seznámení se s novými trhy.

Nevýhodou přemístění sídel do zahraničí jsou jednak náklady spojené se samotným přesunem a související větší administrativní zátěž. V současné době jsou přesuny sídel do zahraničí doménou středních a větších společností obchodujících nebo se chystajících vstoupit na zahraniční trhy.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!