Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Rizika spojená se sídlem firmy v rodinném bytě či domě

Pro začínající podnikatele je nejjednodušší založit si společnost se sídlem v místě svého domova.

Ovšem tento na první pohled poměrně logický krok, může v budoucnosti přinést spoustu nepříjemných starostí. Problémy se sídlem v bytě či domě mohou vzniknout hned na začátku podnikání, a to konkrétně pokud se na vzniku svého sídla nedohodnete s ostatními členy vaší domácnosti. Nemusí to trvat ani dlouho a někdo z blízkých může začít považovat vaše obchodní partnery za narušitele doposud zajetého stereotypu a začít dělat problémy.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Tvorba image

Další překážkou spojenou se založením sídla společnosti v bytě je omezená možnost budování image firmy. Těžko dokážete vybudovat povědomí o vaší společnosti, pokud bydlíte někde v malé obci či městečku a zákazníci musejí sídlo firmy hledat v chaosu neoznačených ulic, chybějících popisných čísel, omezeného parkování atd. Posléze se sami budete moci přesvědčit, že ohlášený zákazník k vám buďto vůbec nedorazí, nebo v lepším případě, byl u vás poprvé a naposledy.

Reprezentace a diskrétnost

Další komplikace postavená na základech nevhodně zvoleného sídla firmy je omezená možnost reprezentace. Úspěšný podnikatel musí udržovat kontakty se svými zaměstnanci, partnery a zákazníky. Těžko budete projednávat zásadní otázky týkající se podnikání doma v obýváku. Jednak se to vůbec nehodí a také to hraničí s podomním prodejem. Ovšem ani pracovní schůzky svolané do restaurace nejsou nejlepším řešením. Není zde zajištěná diskrétnost a navíc je zde překážka neznámého prostředí, kde si jen těžko budete získávat důvěru ostatních.

A co když zkrachujete a navštíví vás exekutor?

Exekutoři jsou lidé zvyklý na všechno. V osobě dlužníka vidí většinou člověka, který se chce zbavit své povinnosti placení závazků, tudíž se s nikým moc nepářou. Pakliže máte sídlo firmy doma, je vysoce pravděpodobné, že se objektem jejich zájmů stane majetek, který vám jako dlužníkovi nepatří. V takovýchto případech se často stává, že exekutor zabaví majetek osobám žijícím ve vaší domácnosti a další problémy jsou na světě. Pokud už taková situace nastane, je potřeba se obrátit na soud, protože je pravděpodobné, že dosáhnete nápravy. Musíte ale počítat s tím, že celý proces může trvat i několik velmi dlouhých měsíců, které vám rozhodně klidný spánek nepřinesou. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!