Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak napsat správně inzerát?

Coby začínající podnikatelé jsme se dostali do fáze, kdy sháníme zaměstnance a potřebujeme umět napsat správný inzerát tak, aby zaujal toho správného kandidáta. Podívejme se na pár rad, jak na to.

 

  • Název– je třeba jej popsat jasně a výstižně – sekretářka, asistentka ředitele, účetní
  • Délka a typ pracovního poměru– částečný úvazek, plný úvazek nebo třeba dohoda o provedení práce a také zda se jedná o pracovní poměr na dobu určitou nebo neurčitou, se zkušební dobou, nebo bez ní. Přičemž zkušební doba je výhodná pro obě zúčastněné strany.
  • Hlavní pracovní náplň – popište obsah pracovní náplně – stručně a výstižně (vždy je třeba počítat s možností změny pracovní náplně nebo její úpravou)
  • Místo pracoviště– to se totiž může lišit od sídla firmy
  • Zkušenosti a požadavky– definujte, jaké nároky na zkušenosti a praxi máte. Samotný název pozice totiž nevypovídá o rozsahu znalostí
  • Další schopnosti a dovednosti– např. řidičský průkaz, jazykové vybavení, rozsah zkušeností při práci s PC…
  • Finanční ohodnocení, bonusy, motivace– pro potenciálního zaměstnance je důležité vědět, zač bude pracovat, jaké další výhody může získat a zároveň – čím bude motivován k pozitivním výsledkům a dalšímu seberozvoji.

 

Uvádějte co nejpřesnější informace, abyste později nemuseli čelit hledání dalšího zaměstnance – ať už z důvodu nevhodnosti kandidáta nebo z jeho zklamání nad jinou pracovní náplní. Také jej případně můžete seznámit s faktem, že jeho pracovní náplň se po zapracování může rozšířit nebo změnit.

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Do inzerátu zcela jistě uveďte kontaktní informace  - jako e-mail a telefonní číslo a další informace o firmě – jako její přesný název, odkaz na webové stránky a stručný popis činnosti. Případný kandidát bude také chtít dopředu vědět, v jaké firmě se chce nechat zaměstnat. Důležité je zcela jistě nadšení kandidáta pro jistý druh výrobku nebo zaměření firmy.

 

Nezapomeňte také na vaše požadavky – jako jsou zaslání životopisu v českém jazyce, případně dalším, který ve vaší firmě požadujete, fotografie coby součást životopisu vám též řekne mnoho. Dále můžete požadovat motivační dopis, abyste se ujistili, zda se k vám do zaměstnání hlásí uchazeč, který o firmě něco ví a požaduje tuto pozici, nebo někdo, kdo „prostě jen hledá práci“.

 

Pokud by se pohovor měl konat jinde, než v sídle firmy – zmiňte do inzerátu i tuto skutečnost. Rovnou uveďte i požadavky na případný přijímací pohovor a dobu, ve které uchazeči odpovíte na jeho zájem o pracovní pozici.

 

Váš inzerát by měl být stručný a výstižný. Uchazeče příliš nenadchne sáhodlouhý elaborát, potřebuje mít jasné a přehledné informace tak, aby jej inzerát nadchl již od samého začátku. Neslibujte, co nemůžete splnit. Mějte na paměti, že si „to správné“ volí obě strany – jak uchazeč, tak vy coby firma. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!