Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak využívat stážisty ve firmě?

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje celou řadu projektů, které slouží k snížení nezaměstnanosti. Ty jsou pochopitelně přínosné pro uchazeče o práci, ale v některých případech mohou pomoci i konkrétním firmám. Třeba právě té vaší.

Náklady na program hradí stát

Program Stáže ve firmách je vypsán jednak pro uchazeče o práci a dále se do něj mohou hlásit firmy, které mohou uchazeče o práci ve formě stáže zaměstnat. Stát vypsal na podporu tohoto programu přesnou částku, kterou rozdělí mezi firmy a uchazeče o práci. Pro uchazeče o práci má stáž nezanedbatelný význam. Vyzkouší si, jaké to je v určité firmě pracovat, dostane se mu smysluplného naplnění dne a případně si také zlepší kvalifikaci, na což získá certifikát. Stáže nejsou finančně ohodnocené, ale uchazeč dostane proplacené stravné, cestovné a v některých případech také příspěvek na ubytování.

Firma nemá povinnost stážistu zaměstnat

Firma, která stážistu zaměstná, nemá do budoucna povinnost ho zaměstnávat i nadále a nemusí se ho tedy zbavovat. Během stáže si však může tohoto uchazeče vychovat, ozkoušet, jak by byl pro ni vhodný a poté ho případně zaměstnat, nebo na něj myslet ses zaměstnáním v budoucnosti. A to vše s nulovými náklady. Firma, která nabídne místo stážisty, musí být OSVČ, nebo právnická osoba registrovaná v České republice. Pro celý průběh stáže je firma povinna zajistit patřičného mentora, který se bude o uchazeče starat a bude ho vést.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Stáž trvající měsíc a déle

Pokud se budete chtít tohoto projektu zúčastnit, stačí se registrovat na internetových stránkách projektu a vybrat pozici, kterou nabízíte. Do inzerátu na místo upřesníte vaše nároky na stážistu, inzerát bude vyvěšen na stránkách programu. Následně si pozvete vybrané kandidáty stáže na pohovor a jednoho z nich vyberete. Stáže trvají jeden až dva měsíce. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!