Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

LinkedIn – pracovní příležitosti

Není to tak dlouho, co jedna z nejnavštěvovanějších celosvětových sociálních sítí byla zprovozněna i v české jazykové mutaci. Zaznamenává stále vyšší nárůst uživatelů a narůstá její oblíbenost. Název vznikl spojením slov „linked“ a „in“ a do českého jazyka bychom je mohli přeložit jako propojeni.

Tuto síť pravděpodobně nevyužijete k propagaci výrobku či firmy, ale můžete zde najít nové zaměstnance či obchodní partnery.

 

Jak síť funguje

Uživatelé se zde registrují a uvádějí své životopisy, pracovní pozice, vzdělání a reference na základě propojení se s ostatními uživateli. V současné době sdružuje síť přibližně 150 milionů uživatelů a zasahuje přibližně do 200 států. Je to největší profesní síť na světě. V České republice prozatím nabývá na své síle. V zahraničí je často běžné, že personalisté vybírají nové zaměstnance právě přes tuto sociální síť. Posílají jim přednostně pracovní nabídky.

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Abyste mohli kontaktovat osobu, která má na LinkedIn profil, musíte být do této sítě přihlášení.

 

Proč se o tuto síť zajímat:

  • Prostřednictvím této sítě můžete navázat nové profesní kontakty

  • Hledat nové zaměstnance

  • Najdete pohromadě mnoho profesionálů z vámi zvolené oblasti

Síť je založena na sebeprezentaci. Uživatelé prezentují vystudovanou školu, zahraniční stáže a studijní pobyty, své zaměstnání, znalosti jazyků a programů, zkrátka prezentují sami sebe v co nejlepším světle. A to zejména proto, aby navázali ony nové obchodní a pracovní kontakty, popř. aby měli snazší přestup do lepší práce. Mohou také doplnit profil doporučením kolegů, certifikátů, fotografií. Uživatelé mohou zvyšovat atraktivitu svého profilu počtem zobrazení, referencí atd. LinkedIn umí nabízet profily lidí, které možná znáte – podobně jako Facebook nebo Twitter.

 

Tato síť je jako stvořená pro personalisty a pro podnikatele či lidi, kteří chtějí navázat nové pracovní a obchodní kontakty. V neposlední řadě pro toho, kdo chce na internetu prezentovat svůj pracovní profil. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!