Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Co je to koučink?

O koučování je v poslední době hodně slyšet. Jde o metodu, která se v nás snaží probudit to nejlepší a dosáhnout svých cílů. Využívat ho můžete ale nejenom v osobním životě, ale i v tom pracovním. V čem může koučink pomoci právě ve vaší firmě?

Koučink není poradenství

Na rozdíl od poradenství vám koučink nedá žádné rady, ale využije ke zlepšení váš vlastní potenciál. Na koučink si firma většinou najímá externího kouče (trenéra), kterému je vysvětleno, k čemu je povolán a co je cílem procesu. Kouč je neocenitelný zejména v oblasti nalezení motivace, smysluplnosti, či tehdy, když dojde k syndromu vyhoření. Ještě před započetím koučinku je třeba, aby si koučovaný dobře ujasnil, jaký je jeho konkrétní cíl, s tím se ztotožnil a byl o něm vnitřně zcela přesvědčený. Pakliže žádný takový cíl vytyčený není, je zbytečné s koučinkem začínat. Tento cíl sdělí koučovaný na první schůzce svému trenérovi, společně si stanoví postup a také přibližnou dobu, kdy chtějí cíle dosáhnout.

Kouč může nechat trénovaného tápat ve slepé uličce

Kouč se schází s koučovaným na pravidelných schůzkách, které se většinou konají ve firmě koučovaného. Velké překvapení většinou způsobuje fakt, že kouč trénovanému vlastně nikdy neradí, co má dělat. Naopak, nechává ho, aby si na vše přišel sám a to třeba i tak, aby se třeba na chvíli ocitl ve slepé uličce. Hlavním cílem koučinku není poskytnout rady, ale naučit koučovaného čerpat ze svých vlastních zdrojů, a to nejenom u konkrétního stanoveného problému, ale všeobecně v životě. Významný je koučink i u vedoucích pracovníků, kteří jsou zvyklí vystupovat neomylně a za každou cenu si vědět rady. Ti se zde mohou naučit jak vyjádřit správně své myšlenky a jak si je následně utřídit. 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!