Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

E-learning: Technika ve výuce

Každá společnost by měla pomoci svému zaměstnanci v dalším rozvoji, v dalším vzdělávání, a to jak pro dobro zaměstnance, tak pro dobro firmy samotné. Stagnující zaměstnanci jsou totiž pasivní. A není jednodušší cesta z pasivity než e-learning.

 

Co je e-learning


E-learning, neboli online learning, je metoda moderního vzdělávání zaměstnanců, studentů, veřejnosti za pomoci počítače a internetu nebo výukových CD, prostřednictvím videokonference sloužící ke zlepšování vzdělávání nebo jakoukoli elektronickou komunikací mezi lektorem a studentem. Stačí mít počítač a přístup na internet. Tyto kurzy jsou jednou z možností, jak se vzdělávat i po skončení školy.

 

Typy internetových kurzů


Kurzy můžeme rozdělit na otevřené a uzavřené. Otevřené kurzy jsou určené všem zájemcům o studium, jsou to třeba kurzy jazykové. Uzavřené kurzy jsou naopak určené pro specifickou skupinu uživatelů, např. pro zaměstnance jedné konkrétní firmy.

 

Co e-learning využívá


V e-learningových kurzech se nesetkáme jen s holými texty a řadou testových otázek. E-learning využívá spoustu oživujících prvků, ku příkladu prezentace, odkazy, animované sekvence, hlasové komentáře, videa, je umožněna komunikace s lektorem, existují diskuzní fóra pro komunity odborníků apod.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

 

Pro a proti e-learningu


Podívejme se, jaké množství výhod tato metoda vzdělávání má, a to jak pro vzdělávající, tak pro vzdělávané.

 

Výhody:

snížení nákladů na vzdělávání: není nutno platit pronájem učebny, poskytování učebních materiálů, ohodnocení lektora, doprava, pro zaměstnavatele je zde výhoda v tom, že výuka jeho zaměstnance nemusí probíhat v pracovní době)

studium je časově nezávislé a individuální: studenti si sami volí, kdy a kde svůj kurz absolvují, dále si volí formu a typ kurzu, látku si může kdykoli zopakovat apod.

e-learning nabízí znalosti na vysoké úrovni

e-learning nabízí okamžitou zpětnou vazbu, student nečeká na opravu testů dlouho, ihned se dozví, kde udělal chybu

 

Nevýhody:

těžko měřitelný efekt

někomu se může jako nevýhoda zdát cena nákupu vybavení a řídícího systému, koupi kurzu i přesto, že provozní náklady jsou poté minimální 

 

Kde e-learning zavést

 

Otázkou zůstává i to, kde e-learning zavést a kde by byl zcela zbytečný. Jistě ho využijí zaměstnanci firmy, která dbá na další průběžné vzdělávání a zlepšování zaměstnanců a jejíž zaměstnanci mají dostatečnou motivaci k sebevzdělávání.

Do vašeho dalšího vzdělávání, třeba za prostřednictvím e-learningu, vám přeje nadšení a elán! 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!