Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Metody zlepšující efektivitu práce

Metoda Pomodoro

Rozsah metody je vyčleněn na 25 minut, jelikož je dokázáno, že po tuto dobu je člověk schopen udržet maximální soustředěnost. Hlavním úkolem je vyplnění tohoto času jedním úkolem, na kterém se intenzivně pracuje. Po každém tomto časovém úkolu (po 25 minutách) začíná pětiminutová přestávka. Účastníkům je doporučeno se protáhnout, projít se a zkusit myslet na něco jiného, než na svěřený úkol. Nebo například se na internetu podívat na své sociální stránky. Po čtyřnásobném opakování těchto časových jednotek (jak úkolu, tak i přestávek), musí dojít k delší přestávce, a to od deseti do třiceti minut.

Je velmi důležité dodržovat pětiminutové přestávky mezi časovými jednotkami (25 minut). I když má účastník (zaměstnanec, pracovník) rozepsaný úkol, měl by ho nechat být a jít si odpočinout a pak zase najet na další časovou jednotku Pomodoro.

Základem metody Pomodoro je mít před sebou připraveny materiály, které chceme zpracovat. Například mít sestavený denní seznam úkolů.

 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Metoda GTD

Základem této metody je na zapisování svých úkolů do diáře nebo na připravený list papíru a nemít je v hlavě. Ale koukat se na ně na napsaném papíru (či v diáři). Pokud bychom chtěli tuto zkratku GTD rozložit a přeložit do českého jazyku, můžeme ji nazvat jako dotažení věcí do konce.

Pokud se pracovníci ve svém zaměstnání pohybují, je vhodné pro efektivní využití jejich času, vypracovat si seznam pro určitá místa, kam musí pracovník chodit a k těmto místům si připíše úkoly, které se mají vykonat.

Příklad z běžného denního života:

Potřebujeme si nechat opravit šaty. Opravna oděvů se nachází ve městě, proto si připíšeme do seznamu pod sekci město opravu oděvů. V momentě, kdy se budeme nacházet ve městě, vytáhneme svůj seznam a začneme podle něj postupovat. Tzn. budeme podle důležitosti plnit předepsané úkoly.

V případě této metody je nutné mít silnou vůli a věřit si, že vše, co máme napsané na seznamu nebo v diáři, opravdu splníme. Tím pádem má člověk šanci dotáhnout věci do konce a být na sebe patřičně hrdý. A hlavně nebudou úkoly vykonávány na poslední chvíli. Výhodou této metody je eliminace stresu. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!