Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Vzdělávání zaměstnanců

Z důvodů stále rychle se rozvíjející a měnící společnosti, požadavků zákazníků a změn požadavků na trhu, je důležité udržovat krok s dobou. Vývoj a rozvoj různých technologických postupů, strojů, zařízení, ale i počítačů a software nás překvapují dnes a denně. Firma, která chce být úspěšná a získávat zákazníky, potřebuje jít s dobou. Aby ale krok mohla udržet, potřebuje vzdělané zaměstnance, kteří se aktivně podílejí na rozvoji firmy.

Vzdělávání zaměstnanců je na jedné straně finančním výdajem, který se ale na straně druhé, velmi rychle vrátí. Je to efektivní investice. Existuje hned několik způsobů vzdělávání zaměstnanců – hlavními jsou interní a externí forma.

Interní vzdělávání probíhá obvykle na půdě firmy, kde školitelem může být starší zkušenější kolega.

Asistence – kdy nový zaměstnanec asistuje zkušenějšímu, tím získává potřebné zkušenosti a postupem času může danou pozici sám převzít.  

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Rotace – zkušený zaměstnanec může po určitá období měnit různé pracovní pozice zvladatelné v jeho pracovním rozsahu

Pracovní porady – jsou také efektivním nástrojem, protože na nich si zaměstnanci sdělují své zkušenosti a díky nim se vzájemně vzdělávají

 

Externí vzdělávání provádí obvykle personální firmy nebo specializované firmy formou workshopů nebo přenášek, seminářů, kurzů. Je to dražší forma vzdělávání, zato je zaměřena profesionálně na jednu danou oblast. Přepokládá se nejnovější zkušenost, vysoká profesionalita, odborný přístup.

Samovzdělávání je též velmi praktické. Spousta zaměstnanců se i ve svém volném čase zabývá oborem činnosti, kterou provádí v zaměstnání – například jazykové schopnosti nebo práce s různými programy na počítači. Zaměstnance takto lze motivovat i příspěvkem na jejich samostudium.

Dovolte svým zaměstnancům, aby oni sami pocítili chuť se dále vzdělávat, protože to budou právě oni, kdo vám ušetří čas a náklady, přinesou nové způsoby a možnosti. Zaměstnanci jsou ti, kteří „vidí“ přímo do pracovních procesů a tak i oni jsou hlavním zdrojem vylepšení funkčnosti firmy.  

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!