Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Co je to kafeterie - systém benefitů?

Jen v málokteré firmě jsou zaměstnanci odměňováni pouze platem. V mnohých firmách se jako pozitivní motivace uplatňuje také nejrůznější systém bonusů a benefitů. V poslední době se zejména ve větších firmách uplatňuje systém tzv. kafeterie. Víte, oč přesně jde a v čem je výhoda tohoto systému?

Nepeněžních benefitů nemusí každý využít

Bonusů a benefitů může být mnoho. V zásadě je možné je rozdělit na motivaci finanční a nepeněžitou. Benefitů, které nejsou finanční povahy, může být mnoho – velmi často se využívají vstupenky do sportovních zařízení, na kulturní události, dny volna na nemoc, slevové kupony do restaurací, na dovolené, jazykové kurzy, stravenky… Avšak každý z nás je jiný a má jiné koníčky a jiné věci ho také baví. To, co někdo může jako bonus uvítat, druhého nemusí vůbec zajímat a nemusí tento bonus vůbec využívat. Právě v těchto případech je vhodné využívat tzv. kafeterie, která zaměstnancům umožňuje vybrat si pro něj nejvhodnější benefit a navíc ještě za určitých předpokladů.

Kafeterie je rovná pro všechny

Slovo kafeterie může označovat jak místo s nabídkou kávových nápojů, tak ve Spojených státech samoobslužnou jídelnu, kde si může každý vybrat to, co chce. A právě o to také v systému kafeterie jde. Navíc benefity nezískává pracovník automaticky, ale jsou vázané na splnění určitého pracovního úkolu. Každý pracovník má tak definováno, co se od něj ve firmě očekává. Pakliže je konkrétní úkol splněn, pracovník obdrží určitý počet bodů. Tyto body se pak mohou směnit za určitý benefit. Každý benefit je oceněn určitým počtem bodů a je pouze na zaměstnanci, aby si vybral ten benefit, který on sám ocení nejlépe. Každý si může rozhodnout sám, zda raději využije několika menších benefitů, jako jsou třeba vstupy do sportovního zařízení, nebo zda si body nastřádá na celoroční jazykový kurz. Systém kafeterie je maximálně spravedlivý, průhledný a pravidla hry jsou stejná pro všechny. Právě v tom tkví přitažlivost tohoto systému. 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!