Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak uspořádat vánoční večírek nebo párty pro zaměstnance?

Vánoce, Vánoce přicházejí... a s nimi i doba vánočních večírků. Je sice za pět minut dvanáct, ale připravit vánoční večírek pro zaměstnance firmy je stále ještě reálné. Jsou dvě možnosti – buď si na všechno najmout profesionály (event. agenturu), kteří dodají celou akci na klíč, nebo se do přípravy pustit na vlastní pěst.

Akce by vždy měla mít jasný rozpočet a program, být promyšlená – od pozvánky, volby místa konání, přes zábavu po případné dárky. Nemá smysl se rozhodnout, že uspořádáme večírek ve stylu 70. let a kapely ABBA, protože jednatel firmy má ve skříni stříbrnou košili s volány, a pak párty uspořádat v irské hospodě s pirátskou výzdobou, která jediná měla v daný termín volno, a jako dárky všem nadělit hrnky a propisky s firemním logem ve firemních igelitkách.

Jednou z prvních věcí, kterou musíme udělat, je výběr lokace - místa, kde se bude párty pořádat. Vybíráme ji s ohledem na počet zaměstnanců ve firmě (pozvat bychom měli samozřejmě všechny) i na jejich složení. Pokud převládají právníci či konzultanti, budou se možná cítit příjemně v trochu jiném prostředí než IT specialisté, kuchařky či instalatéři. To, aby se zaměstnanci cítili uvolněně, je důležitým předpokladem úspěchu firemního večírku, nejen o Vánocích.

Pokud podnikáte ve městě, kde je na výběr, je dobré zvolit místo i podle toho, aby mělo nějakou vazbu na téma celého večera nebo na předmět vašeho podnikání. Pro technologickou firmu zvolíme spíše moderní prostory, hippie párty zas bude vyžadovat restauraci s hravějším a barevnějším interiérem. Akci můžete uspořádat i přímo ve firmě, pokud máte vhodné prostory, a vyzdobit si je pak můžete podle sebe. Další možností jsou sportovní centra, hotely, divadla, hudební kluby s tanečním parketem, ale i netradiční a originální místa jako čistírna odpadních vod, loď nebo jeskyně.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Výhodou restaurací či kaváren jako míst pro konání vánočních večírků je, že vám na místě připraví také občerstvení a nemusíte tedy zvlášť poptávat cateringovou firmu. Navíc, když restaurace zajišťuje občerstvení, obvykle si už neúčtuje pronájem prostor. Záleží samozřejmě na tom, kolik chcete do párty investovat. Obecně se však nedoporučuje příliš okatě šetřit, to je lepší popřát si se zaměstnanci do nového roku jiným způsobem.

Téma večera se projeví především v programu. Od organizátora vánočního večírku se očekává, že se o zábavu postará. Oblíbený je maškarní večírek, kam všichni dorazí v tematických kostýmech (pohádkových postav, rockerů, Barbie – prostě podle večírku). Výhodou je, že zaměstnanci musí kostýmy někde sehnat nebo vyrobit a tato příprava je na večírek hezky naladí. I rej kostýmů se však dá vhodně doplnit ještě dalšími zážitky v podobě barmanské či ohňové show, trapnomagie nebo seriózních kouzelníků, hudebního vystoupení či karaoke. U zábavy, která vyžaduje aktivní zapojení jednotlivců (jako je právě karaoke), je dobré dopředu domluvit několik nestydlivých dobrovolníků, kteří zábavu rozjedou a prolomí ledy ostychu.

Při odchodu z vánočního večírku můžeme zaměstnance obdarovat nějakou milou malou pozorností, která se vztahuje k tématu večera nebo k Vánocům jako takovým. Neměla by však mít příliš blízký vztah k práci. Alternativou je udělat se zaměstnanci naopak sbírku a tím i radost těm, kteří to opravdu potřebují (hygienické potřeby či oblečení pro lidi bez domova, hračky pro děti z dětských domovů, granule pro zvířata v útulku). Nezapomeňte se však předem domluvit s organizací, které byste chtěli získané věci darovat.

O konání večírku informujeme zaměstnance pozvánkou – pokud je jich jen pár, může být pozvánka ústní, jinak pošleme tištěnou či emailovou, ale vždy osobně adresovanou. Na pozvánce by mělo být uvedeno místo a čas konání, zda platí jen pro zvaného, nebo zda si s sebou může vzít doprovod, a také program akce. Z něj vyplývá případný dress code (předepsané oblečení). Na pozvánku se také často uvádí zkratka R.S.V.P. (répondez s'il vous plaît) – žádost o potvrzení účasti.

 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!