Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jaké bonusy pro zaměstnance nabízet a kdy?

Víte, jak správně motivovat a odměňovat své zaměstnance? Dnes je naprosto běžné, že kromě platu získávají zaměstnanci ještě nejrůznější bonusy a benefity, které je motivují do další práce a které na ně pozitivně působí. Které bonusy a benefity můžete nabízet?

Bonusy – finanční příspěvky ke stálé mzdě

Jako bonusy jsou označovány finanční částky, které dostává zaměstnanec ke svému platu, většinou splnění některého mimořádného úkolu. Mnoho firem dnes ustupuje od třináctých a dalších platů právě k nabízení bonusů, které jsou vázány například na to, že pracovník navrhne novou strategii, překročí vytčené cíle, získá pro firmu jiného cenného pracovníka, vytvoření zlepšovacího návrhu, nebo například za odpracované roky. Mnoho firem využívá raději systému bonusů, které se získávají za předem stanovených podmínek. Bonusy mohou být spojené buď s konkrétním výkonem jednotlivce, nebo s výkonem celé organizace. Bonusy mohou být také částkou každoměsíční mzdy, protože mohou být vázané na každodenní činnost pracovníka. Systém pevné a pohyblivé složky využívá stále více firem a u stále více profesí.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

 

Benefity jsou nefinanční povahy

Jako benefity jsou označovány nejrůznější odměny zaměstnavatele, které jsou ale nefinanční povahy. Může jít například o mobilní telefon k soukromým potřebám, notebook, občerstvení na pracovišti zdarma, vstup do divadel, fitness center, dny dovolené navíc, možnost při nemoci si na první tři dny nebrat neschopenku, životní pojištění, penzijní připojištění, půjčky od podniku, zápůjčky strojů a zařízení, vozidlo atd. Některé společnosti využívají pro systém bonusů tzv. kafetérie. Jde o systém, ve kterém si každý zaměstnanec může vybrat z nabídky nejrůznějších bonusů právě ten, který jemu nejvíce vyhovuje. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!