Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jaké druhy her pro stmelení kolektivu mají své místo na firemním teambuildingu

Teambuildingové akce dnes nabízí svým zaměstnancům téměř každá společnost bez ohledu na velikost a počet zaměstnanců. Tento trend má hlavní cíl a úkol – osvěžit pracovní i mimopracovní vztahy v profesním týmu, vybudovat nové a zlepšit tak spolupráci mezi zaměstnanci, ať se jedná o nový nebo stávající kolektiv pracovníků. Vzhledem k tomu, že teambuilding a jeho aktivity už se ale rozšířil i mimo profesní oblast (pořádají ho i školy apod.), je důležité program takové akce pečlivě vybrat a sestavit.

Podstatné je věnovat se ideálně všem možným oblastem mezilidských pracovních vztahů. První oblastí, ve které díky hrám může kolektiv teambuilding procvičit, je komunikace. V takových hrách se klade důraz na zefektivnění komunikace mezi jednotlivými zaměstnanci za účelem dojít co nejlépe k nějakému společnému cíli, který bude výsledkem práce všech zúčastněných. Další typ úkolů a cvičení pracuje s tím, jak vytvořit týmové rozhodnutí a vyřešit tak zadaný zkušební problém, kde si skupina lidí musí jasně nastavit své preference a ujednotit se na nějakém postupu. V týmu se nesmí zapomenout na přizpůsobivost všech jeho členů, toleranci a schopnost naslouchat ostatním a flexibilně reagovat jeden na druhého a naslouchat. A pak i to, co dělá tým týmem v pravém slova smyslu – důvěra.

Teambuildingové aktivity můžou být vnější i venkovní, záleží i na typu profese zaměstnanců nebo na ročním období konání a přáních pořadatele. V České republice je hned několik firem, které poskytují proškolené produkční, vedoucí a rádce pro vedení teambuildingových zájezdů a mají poměrně široký výběr témat – mafiánské hry, středověká bojovky, závody, špionážní akce, kabarety, westernové nebo historické hry nebo třeba hry inspirované olympiádou. Většina aktivit pak obvykle končí společným večírkem, který také pomůže bourat bariéry v komunikaci, což je ale znatelné i při pořádání vánočních firemních akcí apod.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Někdy jsou kouzlo a účel skryté ve výsledku poměrně nenápadných her nebo činností jako je i vaření a příprava občerstvení či jakéhosi cateringu – i při této aktivitě se musí lidé domluvit na úlohách a postupu – nebo jednoduché interpretace a diskuse nad známými skutečnostmi nebo články v novinách, protože na podobné výměny názorů a polemiky není v práci čas. Klíčové pro výběr her je také uvažování nad tím, pro koho vlastně budou určeny, neměly by nikoho znevýhodňovat nebo dokonce přímo vyšachovat, nikoho urážet nebo dostat svým obsahem do nepříjemné situace, spíš by mělo být i hlavní linií celého programu to, aby byla jeho náplň prostě a jednoduše zábavná, přece jde hlavně o volnočasovou aktivitu, nikoli o zaměstnání jako takové. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!