Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak na přehledný e-shop?

Provozujete e-shop? A jste si jisti, že je váš e-shop skutečně přehledný a že se v něm nový zákazník nemůže ztratit? Na co byste si při tvorbě e-shopu měli dát pozor?

Homepage – výkladní skříň e-shopu

Vaší výkladní skříní by měla být homepage. Tu můžete skutečně připodobnit k vchodu do obchodu, právě zde se mnoho zákazníků rozhoduje, zda do obchodu skutečně vstoupí a nakoupí, nebo zda se budou ubírat pryč. Homepage by rozhodně neměla obsahovat líbivé řeči o tom, že jsou zákazníci vítáni atd., ale měla by přejít rychle k věci, tedy k nabízeným produktům. Stejně jako ve výloze i zde by měly být vidět ty největší trháky, které váš e-shop nabízí. Samozřejmostí by měly být obrázky v odpovídající kvalitě – na jedné straně ne příliš velké, aby zákazníkům nezpomalovaly načítání stránky, na druhé straně s dostatečným rozlišením, aby bylo možné si produkt dobře prohlédnout. Na homepage by nemělo být přítomno příliš rušivých elementů – snažte se odstranit příliš blikající odkazy a soustředit pozornost návštěvníka hlavně na vybrané zboží.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

 

Usnadněte výběr

U každého produktu by měla být velmi snadno dostupná možnost tento produkt nakoupit, neboť právě to je naším cílem – tedy, ne aby na stránky přišlo co nejvíce lidí, ale aby zde co nejvíce lidí nakoupilo. Velmi výhodná je možnost, aby návštěvník zakoupil zboží bez registrace, tedy bez toho, aby se třeba musel vracet o určité kroky vzad a mohl ztratit vybrané zboží. K dokončení objednávky by mělo vést co nejméně kroků, takže například zadání způsobu platby a doručovací adresy by mělo být sloučeno do jednoho kroku. Pakliže je možné u zboží volit mezi různými velikostmi, nebo barevností, opět by měla být tato volba činěna v jednom kroku, návštěvníkovi by měl být výběr co nejvíce usnadněn, protože je tak největší šance, že takto vybrané zboží také skutečně zakoupí. 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!