Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Jak objednat zboží do malého e-shopu

Pokud nevyužíváte systém dropshipping a jste odkázaní objednat si zboží přímo u dodavatele, máte několik možností, jak si zboží nechat doručit. V každém způsobu doručení je možné spatřit výhody i nevýhody, které s sebou daná volba nese. Tento proces by měl mít jistou posloupnost, která by měla být dodržována od objednání zboží až po jeho zanesení do systému. Nejprve je zboží objednáno, následně přejato od kurýrní služby (či jiného dodavatele), zkontrolováno, evidováno do účetního systému a naskladněno.

 

Jaké jsou možnosti dodání objednaného zboží:

 

  1. Osobní převzetí

V tomto případě nasednete do automobilu a zboží si vyzvednete. Velkým pozitivem této varianty je přímá kontrola dodaného zboží. Bezprostředně u dodavatele si zkontrolujete vaši objednávku, zboží převezmete a dovezete jej do svého skladu. Vše máte pod kontrolou sami a nemusíte se na nikoho spoléhat. Ovšem při této možnosti utratíte vysokou sumu za vlastní dopravu, a také investujete spoustu času, který byste mohli využít jinak.

 

 

  1. Osobní doručení

Někteří dodavatelé nabízí způsob doručení sami, svým vlastním řidičem. Toto je pro vás nejpohodlnější variantou. Dodání je často zdarma. Ovšem nevýhodou je časová prodleva dodávek. Dodavatel plánuje rozvoz ad hoc dle objednávek, a může se vám stát, že na zboží budete muset i několik dní čekat. Zpravidla se rozvoz zboží uskutečňuje jednou týdně. Jelikož malý e-shop nemůže držet příliš zásob, musí zákazník v tomto případě na zboží čekat minimálně jeden týden.

 

 

  1. Kurýrní služba

Zboží, které je u velkoobchodního dodavatele objednáno do poledne, je zpravidla doručeno malému e-shopu následující den dopoledne. Tento způsob je spolehlivý, rychlý a jeho cena se pohybuje kolem 150 Kč. Ovšem jestli-že e-shop objednává zboží dle přání zákazníka, tak je cena za dopravu skutečně vysoká. V tomto případě je vhodné objednat zboží více a držet některé zásoby skladem. Ovšem na druhou stranu je nutné objednat tolik zboží, aby byl provozovatel e-shopu schopen zboží umístit do skladu tak, aby se mu zbytečně nezvyšovaly náklady.

 

 

  1. Česká pošta

Cena doručení a čas dodání je podobný jako u kurýrní služby. Při této dodávce nemusí být odběratel v místě provozovny a zboží si může vyzvednout na poště, když bude mít čas a ne očekávat kurýrní službu.

 

 

Při objednání zboží by měl majitel e-shopu vzít v úvahu zejména aspekt skladování zboží ve vlastním skladě a náklady s tímto spojené. Dále by měl vzít v úvahu, že marže by měla pokrýt náklady spojené s dopravou a s manipulací zboží. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!