Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Techniky zabezpečení webových stránek

Zabezpečení webové aplikace se odvíjí od zabezpečení komunikačních protokolů, které daná aplikace obsahuje. V následujícím příspěvku se dozvíte, které protokoly se využívají pro zabezpečení webových stránek a webových aplikací.

Tři protokoly HTTP, SSL a TLS společně tvoří protokol HTTPS, který je všeobecně používán pro zabezpečení aplikací, jelikož jako jediný umí zabezpečit komunikaci mezi klientem a webovým serverem.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

 

HTTP

Standarty http nejsou příliš v souladu se zabezpečením komunikačního kanálu mezi klientem a serverem. Dále je nezabezpečena integrita dat, a z tohoto důvodu není možné ani šifrovat či ověřit identitu serveru a klienta. Internetové webové aplikace se velice často používají k internetovému bankovnictví, pro vytvoření webového rozhraní e-shopu nebo k aplikacím, které komunikují se státní správou. Protože tyto webové aplikace zabezpečení vyžadují, a http není schopné je poskytnout, využívá se pro zabezpečení webových aplikací https nebo-li Hypertext Transfer Protocol Secure.

 

HTTPS

Kombinuje dohromady http a protokol SSL či TLS. Http protokol nebyl schopný ověřit klienta a server a z tohoto důvodu nebylo možné vyměnit citlivá a důvěrná data. Https protokol toto díky kombinaci s jinými protokoly dokáže toto zabezpečení zajistit. Tento protokol zabezpečí komunikační mechanismy mezi klientem a serverem, a může být využit pro operace, které toto zabezpečení vyžadují. Z tohoto důvodu je https server využíván pro bankovní transakce, internetové bankovnictví, veškeré online platby a servery, kde uživatelé sdělují svá intimní a citlivá data, na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Pinterest, Google+) na nákupy přes internet a podobně. Jeho využití je žádoucí všude tam, kde je vyžadována zabezpečená komunikace mezi klientem a webovým serverem. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!