Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Podvodné techniky v SEO

V předchozím článku jsme si rozebrali, jak je to s penalizací. Nyní si lépe přiblížíme podvodné techniky v optimalizaci, kvůli nimž může být web zakázán. Podvodné techniky mohou způsobovat nízkou návštěvnost. (Pokud již web není zrušen úplně). Dejte si na ně pozor.

Cloaking

Neboli zastírání. Jedná se o to, že se robotům, přes které funguje vyhledávač, podstrčí jiná stránka než koncovým uživatelům. Stránka pro roboty je upravená přesně na míru jejich algoritmům, tudíž vyhodnotí stránku jako jednu z nejlepších a vyhodí ji hned na začátek vyhledávání. Uživatelům se přitom zobrazuje stránka jiná, upravená. Stránka se robotům podstrčí serverovým skriptem.

Mám zájem o tuto společnost

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Matoucí slova

Technika, která je jednoduchá a naláká roboty. Jedná se o matoucí slova, které se ve větě opakují vícekrát. Jsou nesmyslně použity. Uživatel z toho nemá žádný užitek, jedná se jen o to, nalákat roboty. Například web o autech bude mít v jedné větě pětkrát slovo auto. „Auto auto skvělé auto do města auto auto.“ Vyhledávače reagují na četnost slova. Dalším příkladem je umístění nějaké hodně vyhledávané fráze do textu. Fráze s textem ale vůbec nesouvisí.

Doorway page

Pokud bychom chtěli přeložit název, vzniklo by něco jako „stránka vedoucí ke dveřím“. Metoda v mnohém podobná Cloakingu. Jde tady o jednu stránku, která je optimalizována pro roboty. Vyhledávače ji najdou, umístí nahoře v žebříčku a uživatel je po otevření této stránky přesměrován úplně na jinou stránku. Původní stránka je stvořená jen pro přesměrování, k ničemu jinému neslouží. Přesměrování se označuje jako tzv. klamné přesměrování a jedná se o doplněk k doorway page. K přesměrování slouží Javascript. Pokud nedojde k přesměrování, na původní stránce se Vám ukáže výrazný odkaz na jinou stránku či reklama.

Skrytý obsah

Využívá se tzv. CSS stylů. Díky stylům vidí uživatelé něco jiného než roboti. Na stránce je tudíž napsáno něco k nalákání robotů, kteří stránku pak dávají ve vyhledávání na první místa. Uživatel z toho ale nemá přínos, protože nenašel to, co chtěl.

Link farmy

Odkazové farmy. Farmy proto, že se zde mohou vyskytovat až tisíce stránek navzájem provázaných odkazy. Vyhledávače na odkazy reagují kladně, tudíž se stránky objevují na prvních místech. Po kliknutí budou uživatelé přesměrováni na jinou stránku. Stránku klienta. Což je klasický doorway page.

 

Podvodných metod je jistě dost a zaručí první místa ve vyhledávání. Jen do té doby, než na to vyhledávače nebo jiní uživatelé přijdou. Pak počítejte s penalizací. Pokud si najmete SEO experta, nezapomeňte mu připomenout, že o žádné zakázané techniky nestojíte. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!