Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Vlastní účetní nebo firma, která zpracuje daňové přiznání pro vaši firmu

Všechny společnosti, ať malé nebo velké musejí vést řádné účetnictví. Některé si najmou firmu, která jim účetnictví zpracuje a jiné si platí svého vlastního účetní. Jaké jsou však výhody a nevýhody obou možností? Komu se vyplatí účetní a komu účetnická firma a dají se výsledky vůbec srovnávat?

Jedno je jasné, firmy musejí vést účetnictví, daňové evidence, daní, personalistiky a zpracování mezd, evidence majetku, skladového hospodářství, rekonstrukce účetnictví a mnoho dalšího.

Výhody i nevýhody vlastního účetní

Jednou z hlavních výhod vlastní účetní je nesporně její přítomnost, kterou v případě problémů, otázek nebo nějakých nesrovnalostí můžete okamžitě využít. Zároveň můžete obdržet aktuální informace o vedení vašeho účetnictví.

První nevýhodou ohledně vlastní účetní jsou vysoké náklady pro její kvalifikaci, tedy placení nejrůznějších kurzů. Mezi položky se však také řadí placení softwarů, programů a systémů, které mají napomáhat při vedení snadného účetnictví. Dále nemůžete ovlivnit dovolené, nemoci a časové výpadky vaší účetní. V těchto případech vám potom nikdo účetnictví vést nebude.

Působení účetnických firem a externích účetní

Za měsíční paušál získáte stoprocentní jistotu, že všechny položky budou poctivě zavedeny do účetnictví. Nemusíte platit žádné položky za aktualizaci systémů a zaškolování účetních a přitom bude vám dostupné na odborné úrovni. Obdržíte všechny výstupy emailem nebo poštou, záleží na dohodě. Nemusíte udržovat provoz další kanceláře, nestaráte se o zákony či provádění správných předpisů. To vše za vás dělá externí účetní. Nemusíte řešit ani personální problémy.

Jednou z mála nevýhod externího účetní je fakt, že se musíte starat o to, aby se potřebné doklady dostaly do patřičných rukou včas každý měsíc. Měsíční výkazy o vašem účetnictví dostáváte s menším zpožděním, které není u všech firem znatelné. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!