Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

DPH a reklama na Facebooku a Googlu

Reklamy na Facebooku a Googlu mají podnikatelé ve velké oblibě. Jak se vypořádat s daňovými aspekty, které reklamu provázejí, vám poradíme v následujícím článku.

DPH a reklamy na Googlu

Existují dvě reklamy na Googlu: Google AdSense a Google AdWords. Google AdSense je služba, kdy se za odměnu na vašich webových stánkách zobrazuje Google reklama. Zatímco Google Adwords je systém, kdy se po zaplacení zobrazuje vaše reklama na webových stránkách Google. Jak je to s DPH?

  • Google AdSense: V případě plátce DPH není co řešit, plátce odvádí DPH a podává daňové přiznání. Pokud jste však neplátci DPH (či jste se v minulosti právě kvůli tomuto příjmu plátcem stali), stáváte se identifikovanou osobou, která má povinnost registrovat se k DPH, podat daňové přiznání a souhrnné hlášení. Identifikovaná osoba v tomto případě neuvádí na fakturu DPH, pouze se uvede základ daně a poznámka „Daň odvede zákazník“ či napíšete „Reverse Charge“.
  • Google AdWords: U Google AdWords platí pro plátce DPH stejné podmínky jako u reklamy Google AdSense. Neplátce DPH, který reklamu využívá pro obchodní účely, se musí registrovat jako identifikovaná osoba, podat daňové přiznání za měsíce, kdy se reklama zobrazovala a pouze z tohoto plnění zaplatí DPH dle sazebníku své země. Nepodnikatelé označí při zadávání reklamy, že služba není využívána pro obchodní účely (využíváte ji pro soukromé a nekomerční účely) a Google vše vyřídí za vás.

DPH a reklama na Facebooku

Při objednání reklamy na Facebooku je místem plnění tuzemsko, službu však přijímáte od zahraničního partnera a u DPH v případě, že reklamu využíváte pro obchodní účely, postupujete stejně jako u Google AdWords. Nejste-li plátci DPH a reklamu nenakupujete pro obchodní účely, zaplatíte cenu včetně DPH a Facebook daň odvede za vás. Nemusíte se tedy registrovat jako identifikovaná osoba podávat daňové přiznání a souhrnné hlášení. 

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!