Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Význam digitalizace dokumentů

Jednoduché a hlavně efektivní fungování firmy záleží na mnoha aspektech. Jedním z nich je i digitalizace dokumentů, která napomáhá přehlednějšímu uspořádání faktur, dohod, smluv a jiných papírových položek většiny firem. Neopomenutelný fakt, že může každá firma pomocí digitalizace dokumentů ušetřit nemalé množství nákladů a také času, jež může výhodně využít v jiných ohledech fungování firmy.

Nové možnosti a jednoduché úspory

V současné době převod dokumentů do digitální podoby je snadnou činností hlavně díky potřebným programům. Dnes už není problém ani pro menší podniky s převodem dokumentů do elektronické formy, jelikož se snížila cena technologií. Navíc jejich řešení je prosté a ve většině případů jde již zcela automaticky převádět dokumenty do elektronické formy.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Jak začít digitalizovat dokumenty

Základem celého procesu digitalizování dokumentů jsou skenovací zařízení a obslužný software. Většina firem, které tyto věci obstarávají, mají velké množství odborníků, kteří vám poradí, který software a skener vybrat. Zároveň vám také nabízejí i servis a instalaci zařízení. To nedělají všechny firmy a proto je i snazší se poohlédnout po nějaké, jež vám to udělá. Pomocí analýzy, kterou specializované firmy zpracují, zjistíte, jaké software a hardware potřebujete.

Základními technologiemi EDM (elektronické správy dokumentů) jsou OCR, ICR, OMR. První z nich slouží pro rozpoznání tištěného a strojem psaného textu. Poté text zpracuje a převede na alfanumerické znaky tzv. vytěžování. Druhá ICR je technologie, která rozezná rukou psaný text a zabývá se také jeho vytěžováním. A poslední OMR rozeznává zakroužkovaný, zakřížkovaný nebo zaškrtnutý text. Bez těchto technologií nemůže digitalizace dokumentů fungovat snadno a rychle. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!