Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

OUTSOURCING ÚČETNICTVÍ

Jestliže nejste nadnárodní společnost, která se nemusí ohlížet na výši rozpočtu, a jste nuceni kontrolovat své náklady, tak se Vám vyplatí outsourcing účetnictví. Pro někoho to může být cizí pojem, ale v podstatě se jedná o to, že neplatíte svou vlastní účetní na plný úvazek, protože jí nahradíte externí firmou.

Jaké výhody má outsourcing účetnictví?

V první řadě byste si měli uvědomit a spočítat, kolik by stál Váš vlastní účetní. Je důležité zhodnotit, kolik času je nutné obětovat, aby byl dostatečně zaučen a podstoupil různá odborná školení. Další nespornou výhodou je i to, že Vám externí vedení účetnictví pokryje v případě škody veškeré náklady, protože jsou tyto firmy speciálně pojištěny. Oproti tomu Váš zaměstnanec kryje případné škody pouze 4,5% jeho průměrné mzdy. Další obrovskou výhodou je skutečnost, že ušetříte na softwarovém a hardwarovém vybavení. Tohle vše má totiž v nabídce právě externí účetní.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 731 527 646

Pište na: kubanova@altaxo.cz

Bojíte se, že Vám externí firma špatně odvede práci?

Většina firem má strach především z toho, že je outsourcing účetnictví velký risk. Je pravda, že se se špatnou zkušeností můžete setkat. Proto je důležité vybírat firmu pro externí vedení účetnictví velmi pečlivě. Jak toho lze docílit? Jednoduše. Dívejte se na reference firem, hodnocení spokojených zákazníků a vždy dejte přednost osobní schůzce, na které prodiskutujete své konkrétní požadavky a představy. Vhodné je i zhodnotit, zda firma pracuje v systému, do kterého máte přístup. Pokud ne, je nutné předem domluvit, jak bude odvedená práce klientovi reportována.

Co vše Vám outsourcing účetnictví nabídne?

Jak už bylo řečeno, hlavní prioritou je profesionálně a kvalitně odvedená práce, ale také diskrétnost. Samotná spolupráce může mít tři podoby. Buď máte dostatek prostoru na to, aby firma pracovala přímo u Vás v kanceláři. Dále je možné domluvit se na spolupráci formou převzetí a převozu dokumentů. Poslední možností je skladování a úschova účetních záznamů přímo v externí firmě, čímž si výrazně snížíte vlastní náklady na skladovací prostor. Externí vedení účetnictví má i další výhody. Vzhledem k tomu, že pověříte účetnictvím externí firmu, můžete si uplatnit odpočty DPH.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!