Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Jak získat mobilní platební terminál? Je tato možnost dostupná i pro menší živnostníky?

Platí vaši zákazníci hotově ve vaší provozovně? Platit bankovní kartou je dnes naprosto samozřejmá záležitost, kterou všichni zákazníci uvítají. Zároveň již rozhodně neplatí, že tuto službu mohou nabízet pouze velké společnosti. Mobilní platební terminál si dnes mohou pořídit i menší firmy.

Ukazuje se, že pokud provozovna umožňuje i akceptaci bankovních karet, pak že to zákazníky svádí k tomu, aby utráceli více a že zde mohou také pořizovat nenadále a neplánované nákupy. O důvod tedy navíc, proč tímto zařízením disponovat. Pokud si chcete i vy pořídit mobilní platební terminál, pak většinou stačí, abyste kontaktovali vaší banku, nejnověji nabízí platební terminály také mobilní operátor. Vybírat si můžete většinou mezi stacionárním mobilním terminálem a mezi terminálem přenosným. Jde o menší hardwareové zařízení, které je připojeno k internetu. Připojovat se může buď pomocí telefonní linky, SIM karty apod. Tato zařízení však umožňují také Bluetooth přenosy, takže je možné je připojit třeba pomocí modemu. Podmínky pro vydání mobilního terminálu udávají, že musí jít o firmu registrovanou v České republice a dále, že musí firma disponovat běžným podnikatelským účtem.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Je jasné, že za akceptaci bankovních karet jako obchodník podnikatel zaplatí. Je třeba platit jednak pronájem zařízení, dále připojení k internetu a také poplatky za každou uskutečněnou transakci. Ten se pohybuje většinou ve výši kolem 2%, avšak různě se mění podle podmínek vydavatelů karet. Na druhou stranu však akceptace karet jednak povýší vaše přijímání jako důvěryhodného obchodníka, v očích vašich klientů stoupnete, protože budete umožňovat další službu a navíc umožníte zaplatit i těm, kdo nedisponují okamžitou hotovostí, takže i vaše tržby vzrostou. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!