Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Jak zaplatit daň finančnímu úřadu

Jako podnikatelský subjekt se jistě setkáte s povinností platit daň, a to ať už se jedná o daň z příjmů právnických nebo fyzických osob, DPH, spotřební daně, daň z nemovitostí nebo třeba silniční daň. V dnešním článku si povíme více na téma: „Jak zaplatit daň finančnímu úřadu“. Možností se nám totiž nabízí hned několik. Vyberte si z nich tu, která vám vyjde finančně a časově nejúsporněji.

Vždy dbejte na včasnou úhradu daně, ačkoliv za jedno či dvoudenní prodlení většinou pokutu nedostanete. Pokud se však zpozdíte o několik týdnů, pokuta vás nemine a mnohdy se vyšplhá do závratné výše. Většina podnikatelů pravděpodobně využije platbu převodem na bankovní účet.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Platba daně převodem z bankovního účtu

Zde je potřeba vyplnit předčíslí pro placení daně - každá daň má unikátní a dále číslo účtu, které závisí na finančním úřadu, jemuž daň odvádíte. Kód banky se používá 0710. Variabilním symbolem je vždy DIČ, případně vaše rodné číslo. Konstantní symbol je 1148 a specifický symbol se využívá jen u vybraných typů plateb. Kromě běžného platebního příkazu můžete v mnoha bankách využít také takzvanou expresní platbu. Poplatek za ni vás sice většinou vyjde draho, peníze na finanční úřad však dorazí ještě týž den, který jste je odeslali.

Platba složenkou typu A

Alternativou k bankovnímu převodu je úhrada daně složenkou typu A, kterou vyplníte na České poště. Údaje, které se zde zadávají, jsou srovnatelné s bankovním převodem. Navíc ještě musíte vyplnit svou adresu a adresu finančního úřadu. Zatímco bankovní převod je už v mnoha bankách zdarma. Cena za poštovní složenku se pohybuje od 22 Kč - čím více peněz posíláte, tím více zaplatíte. Peníze finančnímu úřadu navíc dorazí až zhruba po dvou dnech.

Platba na pokladně

Pokud máte cestu kolem finančního úřadu nebo pobočky ČNB, můžete svou daň zaplatit i tam. Platba je zdarma. Jestliže však úhradu provádíte na poslední chvíli, riskujete dlouhé čekací fronty. Pokladny na mnoha finančních úřadech navíc fungují jen v úřední dny, tedy v pondělí a ve středu.

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!