Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Proč se vyplatí podnikat v průmyslu

SkladPrůmysl je oblast, která zahrnuje strojírenství, hutnictví, těžbu, zpracování ropy a výrobu plastů, farmacii, potraviny, obuvnictví, nábytkářství a mnoho dalších oblastí. Z pohledu podnikání a pracovních příležitostí průmyslová výroba vyniká a následuje hned za sektor služeb. V České republice v posledním meziměsíčním srovnání zaznamenala nárůst až o 4,7 procenta.

Fondy na podporu průmyslu - výhodné podmínky pro všechny podnikatele

Jestliže se rozhodnete podnikat v některém průmyslovém odvětví, máte šanci dosáhnout na zajímavé dotace. Můžete čerpat z operačního programu Podnikání a inovace, ze kterého čeští podnikatelé získali již 50 miliard korun. Mezi hlavní programy podpory patří START, PROGRES, ZÁRUKA, ROZVOJ, ICT v PODNICÍCH, EKO-ENERGIE, INOVACE, SPOLUPRÁCE, POTENCIÁL, PROSPERITA, NEMOVITOST nebo MARKETING.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Celý program spravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Zaměřuje se především na menší a střední podnikatele. Financuje se jednak ze státního rozpočtu, tak i z Evropského fondu regionálního rozvoje. Program Start se zaměřuje na začínající podnikatele, kteří mohou získat bezúroční úvěr nebo zvýhodněnou záruku s finančním příspěvkem. Program Rozvoj je zaměřen na zvýšení konkurenceschopnosti malých a středních podniků a třeba program Prosperita se týká infrastruktury, technologického vývoje a nových technologií.

Najděte mezeru na trhu

Mezeru můžete samozřejmě objevit na trhu zboží i služeb. Z pohledu průmyslu zde mají velkou šanci oblasti týkající se vědy a výzkumu. Například můžete vymyslet zcela unikátní produkt, nechat si jej patentovat a začít prodávat. Potraviny, obuv nebo oblečení - jejich výroba či prodej je rovněž na svém vzestupu. Ekonomika se pomalu dostává z krize a vy tak máte možnost ukázat svůj potenciál.

Jakou formu podnikání zvolit

Můžete podnikat jako OSVČ - což vám však přinese rizika v podobě ručení. Výhodnější se proto jistě zdá založení s.r.o. nebo a.s. Tyto právní formy vám pomohou snadněji proniknout na nové trhy a využívat příležitosti, které současná doba přináší. Budete moci efektivněji optimalizovat výdaje na svůj provoz. Pořízení takové společnosti se vám jistě brzy vrátí zpět ve formě zisku.

 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!