Děláme podnikání jednodušší

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Založení společnosti v zahraničí – klady a zápory

Proč čím dál tím častěji zakládají čeští podnikatelé své firmy a společnosti v zahraničí? Má snad zahraniční politika podnikání naprosto jiné záměry než ta naše? Nebo jsou v tom naprosto odlišné výhody a pozitiva? Přesto, že založení firmy v zahraničí může mít mnoho kladů, nalezneme i několik záporů, které poukazují lepším směrem na Českou republiku.

Důvody odchodu podnikatelů do zahraničí

Důvodů, proč odejít podnikat do sousedních zemí nebo přes moře je hned několik. Podnikatelům nabízí především jasnou a příjemnou anonymitu, která v tak malém státě jako je Česká republika není příliš vysokou. Ve většině případů rozhodují i odlišné daně, než jsou u nás. Přestože se stát v dalším roce bude snažit pozměnit daňovou strukturu, aby podpořil rozvoj firem, není to dost. Firmy raději odcházejí za „daňovým“ rájem do jiných zemí. Rozhodujícím faktorem může být i ochrana investic, jež je zajištěna pomocí mezinárodně uznávaných smluv.

Mám zájem o konzultaci/služby ALTAXO.
Jak Vás mohu kontaktovat?

Volejte: +420 607 044 665

Pište na: info@altaxo.cz

Bezkonkurenční je i podnikatelské prostředí, které většina zemí nabízí. Zároveň sousedící země nabízejí mnohdy i transparentnější legislativní rámec, stabilitu, snazší komunikaci s finančními úřady a úřady obecně. Klesají i nároky na dokumentaci. Ve valné většině zemí můžete založit firmu i po internetu.

Vyšší vstupní náklady

Náklady do začátků nebo znovu rozběhnutí společnosti, kterou jste z Čech přemístili do zahraničí, jsou vyšší a náročnější. Přemístění společnosti nebo založení hlavního sídla firmy je o poznání dražší než v Čr. Dalšími náklady a tedy i jasnou nevýhodou jsou investice do administrace společnosti. Obecně vyšší ekonomická úroveň znamená i vyšší ceny ve všech ohledech. Proto je velice těžké pro většinu firem začít podnikat v zahraničí. 

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!