Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jak naložit se zřizovacími výdaji

 Zřizovací výdaje jsou takové, které mohou vzniknout při zahájení naší podnikatelské činnosti. Jsou definovány zákonem č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů a v účetnictví byste na ně rozhodně neměli zapomínat. Stejně významnou roli hrají i v daňové evidenci. Můžete do nich zahrnout veškeré výdaje, které vám vznikly při činnosti, která směřuje k dosažení příjmů.

Jaké zřizovací výdaje známe

Účetnictví může pracovat s mnoha různými zřizovacími výdaji. Mezi ty nejznámější však patří výdaje na nákup materiálu, surovin, polotovarů, výrobků a dalších zásob, které posléze proměníte na své vlastní produkty. V začátcích podnikání často musíme investovat do vlastních podnikatelských prostor, tedy i výdaje spojené se získáním úvěru nebo nemovitosti jsou sem zahrnuty. V neposlední řadě při vedení účetnictví nezapomínejte na dlouhodobý majetek, který jste si pořídili na začátku podnikání.

Jak účtovat zřizovací výdaje

Do svých nákladů si můžete zanést pouze ty zřizovací výdaje, které vám vznikly v ten samý rok, ve kterém jste získali živnostenské oprávnění. Z tohoto vyplývá, že si můžete do nákladů dát i správní poplatek za živnost. Významnou podmínkou je, aby zřizovací výdaje byly daňově uznatelné. Pokud uznatelné nejsou, uplatnit si je samozřejmě nemůžete. Tato problematika je velmi obsáhlá a náročná. Při účtování lehce uděláte chybu. Doporučujeme proto využít služeb profesionální účetní - například vedení účetnictví Praha. Výhodou zřizovacích výdajů je, že vám mohou snížit základ daně z příjmů, což zejména v prvních letech podnikání jistě oceníte.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 731 527 646

Pište na: kubanova@altaxo.cz

Zřizovacím výdajům nemusíte věnovat pozornost, jestliže ve svém daňovém přiznání uplatňuje výdaje stanovené paušální částkou. Jelikož si je beztak nemůžete uplatnit.

 

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!