Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Obchodní majetek firmy / podnikatele

 Obchodní majetek je označení pro majetek, který se nachází ve vlastnictví podnikajícího subjektu. Tento majetek je pak evidován v účetnictví nebo v daňové evidenci. U OSVČ se jedná o majetek, který vlastní a se kterým nakládají v rámci podnikání. U právnických osob se takto definuje jejich veškerý majetek.

Rozdělení obchodního majetku

Tento majetek můžeme nejen pro potřeby účetnictví na dlouhodobý a krátkodobý. Ten dlouhodobý pak na hmotný a nehmotný. Kromě setrvání doby v podniku, řešíme také jeho podobu. Významnou roli má pro vedení účetnictví také ocenění, které je možné provést pořizovací cenou, reprodukční cenou či vlastními náklady. To, že jde ocenit je jeho základním rysem. Jinak by nemohl býti evidován.

Jak pracovat s obchodním majetkem v účetnictví

Zde tedy musí být majetek zanesen. Jestliže nevíte jak ho do evidence zařadit, využijete specializovaných služeb vedení účetnictví Praha - v hlavním městě totiž vždy najdete ty správné odborníky, kteří vám rádi poradí, případně převezmou vedení vašeho účetnictví. Majetek je nutné jednou ročně inventarizovat a zahrnovat jej do daňového přiznání.

Mám zájem, jak si mohu objednat?

Volejte: +420 731 527 646

Pište na: kubanova@altaxo.cz

Jak svůj majetek vložit a vyřadit z obchodního majetku

Vložení majetku do obchodního majetku je běžné na začátku i v průběhu podnikatelské činnosti. Obchodní majetek je pro podnikatele výhodný, jelikož vede k uznání daňových výdajů - například v případě oprav, modernizace atd. Vyřadíte ho tak, že ho již neuvedete v evidenci. Pokud hledám účetní, je dobré se zaměřit i na tuto problematiku. Obchodní majetek je velmi důležitý pro každého podnikatele - zvyšuje hodnotu firmy a vyplatí se i z daňových důvodů.

© 2019, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!