Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Běžný účet v ČR, vedený v cizí měně

V Čechách si můžete založit běžný účet jako český i zahraniční podnikatel. I proto banky standardně nabízejí vedení účtu i v jiné měně, než je česká koruna. Takový účet je ideální především pro zahraniční společnosti, které zde mají své sídlo, nebo které si zde chtějí založit bankovní účet ze zahraničí. Může být výhodný také pro českou firmu, která má odběratele a dodavatele v zahraničí a chce mít lepší přehled o svých financí.  

 

Pro koho je určen účet v cizí měně  

Běžný účet v cizí měně mohou využít nejen podnikatelé, ale také občané, kteří nepodnikají. Dále banky své služby zaměřují také na obce, města nebo jejich svazky. V neposlední řadě je tento běžný účet vhodný také pro všechny organizace, jejichž vlastníky jsou právnické osoby.  

Tento typ účtu je možné využít pro ukládání finančních prostředků, k provádění hotovostní a bezhotovostních operací a také se dá využít v souvislosti s dalšími bankovními produkty. Zde už záleží, jakou banku v Čechách si pro jeho zřízení vyberete. Obvykle i k tomuto účtu máte přístup prostřednictvím internetu a také přes aplikaci v chytrém telefonu.  

 

V jakých cizích měnách lze účet vést  

V jaké cizí měně může být váš bankovní účet veden už záleží na konkrétní bance. Proto ještě než si půjdete tento účet založit, přesvědčte se, že je vedení v této měně u banky možné, abyste nemuseli přistupovat na kompromisy.  

Mezi nejběžnější měny patří AUD, BGN, CAD, CNY, DKK, EUR, GBP, HRK, HUF, CHF, JPY, NOK, PLN, RON, RUB, SEK, TRY a USD. V těchto měnách může vést bankovní účet například Komerční banka. Je to vždy individuální rozhodnutí banky, v jaké měně je schopná vést bankovní účet. V některých měnách obvykle nelze provádět hotovostní platební styk. Obvykle to je tehdy, když měna v bance není dostupná. Co se ale týká bezhotovostních převodů, ty jsou samozřejmě možné vždy.  

I účty vedené v cizí měně umožňují vydávání šekových knížek, bankovních šeků nebo třeba platebních karet. V porovnání s tradičním účtem v české měně tak nepřinášejí mnoho omezení a opravdu snadno si najdou své uživatele.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!