Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Diskrétní bankovní služby

Pro využití diskrétních bankovních služeb se rozhoduje celá řada podnikatelů. Mnoho firem dnes chce ochránit svůj majetek a nedat věřitelům šanci v případě velkých dluhů. Důraz se v současnosti klade i na bankovní tajemství a celkovou anonymitu služeb, s níž se v Čechách už tak často nesetkáte. Zde se pak vyplatí buď přistoupit na podmínky, které vám nabídne česká banka, nebo se rozhodnout pro založení účtu v zahraničí za výhodnějších podmínek.  

V 80. letech 20. století bylo zcela normální využívat anonymních bankovních služeb. Jednalo se například o formální zajišťování identity zakladatele při prokazování původu vložených prostředků, poskytování speciálních účtů nebo o celkový přístup banky ke klientovi, která se snažila vyjít maximálně vstříc a bez zbytečných otázek. V současnosti je ale situace na našem trhu jiná a veškeré jednání banky podléhá právním podmínkám. Proto mnoho podnikatelů český trh opouští a raději si zvolí bankovní účet v zahraničí.  

Anonymita bankovních služeb mizí též ze švýcarského bankovního sektoru, kde byla pověstná po celém světě a mnoho podnikatelů využívalo švýcarská konta k bezpečnému uložení prostředků. Pokud se dnes rozhodnete pro účet v Čechách nebo i v zahraničí, musíte se podmínkám banky zkrátka přizpůsobit a nic zvláštního nepožadovat, jelikož byste mohli být přístupem opravdu zklamaní.  

 

Účet v zahraničí je řešením  

Když budete na konci roku vyplňovat daňové přiznání, musíte do něj samozřejmě uvést veškeré finanční prostředky, které máte na svých účtech, a tím dochází k vysokému zdanění. Zatímco v zahraničí je možné vedení účtu také anonymně a jako důvod stačí uvést "rozdrobenost" vlastnické struktury. Sdělení konečného vlastníka účtu je nežádoucí a mnohdy i zcela nemožné. Jestliže tedy chcete mít jistotu poskytnutí diskrétních služeb, obraťte se raději na zahraničí. V ideálním případě si nechte založit a využívejte bankovní účet v daňovém ráji.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!