Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jaké benefity firemní účet nabízí

Speciální firemní účty nabízejí podnikatelům mnoho výhod. V tomto článku se dozvíte, proč je lepší si takový účet založit a dát mu přednost před běžným účtem. Zatímco pro malé podnikatele není firemní účet nutností, jelikož mohou vést své firemní příjmy a výdaje spolu s osobními na běžném účtu, právnické osoby speciální účet potřebují, a to už jenom proto, že mají často více společníků, kteří k tomuto účtu mají přístup.  

 

Přehlednost pro účetnictví  

Vedení podnikatelských příjmů a výdajů odděleně od osobních má mnoho výhod. Tou první je lepší přehlednost, jelikož ihned vidíte, jaký je váš zůstatek z podnikání, kolik jste měsíčně utratili a jaké byly vaše tržby. Takovou přehlednost na běžném účtě, když spojíte podnikatelské a osobní peníze rozhodně nemáte. Ačkoliv je podnikatelský účet běžnou záležitostí, není ze zákona povinný, takže si každý může promyslet, zda má jeho pořízení význam.  

 

Snadný přístup pro více společníků  

K podnikatelskému účtu právnické osoby má běžně přístup více osob. Proto je nemyslitelné, abyste jako zakladatel firmy měl firemní a osobní peníze sloučené na svém účtu, protože by potom musel být přístup na účet umožněn více osobám.  

K účtu pro podnikání byste samozřejmě měli mít přístup nejen osobně prostřednictvím návštěvy na pobočce banky, ale také přes internetové bankovnictví nebo přes smartbanking ve svém chytrém telefonu. Úročení je sice na běžném účtu minimální, pokud ale chcete svůj zůstatek oddělit, můžete si k tomuto účtu v mnoha bankách zřídit také účet spořící, na nějž můžete ukládat prostředky, které v dohledné době neplánujete nijak čerpat. Získáte tak opět o něco lepší přehlednost o svých financích.  

Výhodou také je, že si u mnoha bank v Čechách můžete zřídit účet pro podnikání zcela zdarma. Nemusíte tedy za běžné úkony platit žádné poplatky. Takový účet vám ušetří spoustu peněz, které byste jinak zbytečně vynaložili.  

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!