Komplexní služby pro podnikatele

+420 607 044 665
info@altaxo.cz

Menu

Jakou si vybrat platební kartu

K běžnému účtu neodmyslitelně patří platební karta, která se využívá nejen k hotovostním výběrům peněz v bankomatech, ale také k platbám přes internet. I pokud tedy víte, že nebudete ve své firmě manipulovat s hotovostí, kartu si beztak pořiďte. Platby na internetu jsou dnes velmi rozšířené a pokud něco objednáváte v obchodě, který využívá tuto platební bránu, může být vaše objednávka vyřízena mnohem rychleji, než když ji zaplatíte převodem z běžného účtu.  

Kromě platebních karet jsou oblíbené také karty kreditní. Ty se využívají k nákupům na dluh. I kreditku můžete u své banky získat. Pokud například bojujete s tím, že vám ve firmě chybí peníze na drobné nákupy, může být kreditní karta vítaným řešením. Ne každému podnikateli ji ale v bance vydají, obvykle totiž musíte splnit poměrně náročná kriteria.  

 

Kdo v Čechách vydává platební karty  

V ČR si můžete pořídit platební kartu od společností MasterCard a VISA. Další značky platebních karet se vydávají opravdu jenom minimálně a většina karet tedy pochází od těchto dvou společností. Nedá se říci, která karta by byla pro vás vhodnější. Obě jsou srovnatelně kvalitní a akceptovatelné na drtivé většině míst.  

Dejte si pouze pozor, pokud chcete cestovat do zahraničí, abyste si ověřili, že v dané zemi je dostatečný počet bankomatů pro vaši platební kartu. Karty se také vystavují v několika modelech a vy ty vyšší jsou dražší a zaměřené na lepší klientelu. Pokud máte zájem o lepší platební kartu, určitě se zeptejte ve své bance.  

Platební karty se dále dělí na embosované a elektronické. Ty embosované mají vyražené identifikační údaje držitele. Dají se používat i u obchodníků, kteří nevlastní elektronický terminál. Jejich použití je tedy univerzálnější než u karet elektronických. Jedinými výhodami elektronických karet jsou menší náklady na vedení. Bohužel je ale jejich používaní omezené, proto je dnes většina bank již nevystavuje.    

© 2015, ALTAXO SE

Máte zájem o slevu na účetnictví?

Zadejte email a získáte na ni nárok!